ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“İSTANBUL’DA BALIKESİR” ÇIKIYOR!

“İSTANBUL’DA BALIKESİR” ÇIKIYOR!
“İSTANBUL’DA BALIKESİR” ÇIKIYOR!
Bu Habere Oy Verin!

İstanbul’da yaşayan Balıkesirliler yıllardan beri Sivaslılar, Rizeliler, Malatyalılar gibi çoğunluk nüfusun içinde var olduklarını ispatlamak için çalışmalar yapıyor. Üst düzey yöneticilerinde desteklerini alarak seslerini gerek İstanbul’da gerekse yurt genelinde İstanbulda Balıkesirlilerinde yaşadığını hemde küçümsenmeyecek sayıda olduğunu duyurmaya çalışıyor.
IMG-20160506-WA0000
90’lı yıllarda ve 2000 yılının ilk yıllarında Nadir Karaağaç, Tamer Yiğit gibi büyüklerin önderlik ettiği Balıkesirliler Birliği adı altında dernek kuran Balıkesirliler bu derneğin bir süre sonra işlevini yitirmesi üzerine kapandı. 2009 yılında İETT Genel Müdürlüğünde işçi olarak çalışan Salih Sağıroğlu ve arkadaşlarının tekrar hareket kazandırdığı birlik çalışmaları 2011 yılı başlarında resmi olarak dernekleşmesi ile sonuçlandı. Dernek yönetiminde bulunan genç, dinamik ekip ses getirecek bir çok çalışmaya imza attı. Kısa sürede İstanbul Balıkesirliler Derneği İstanbulda, Balıkesirde ve çevre illerde yaptığı çalışmalarla ön plana çıktı. 2013 yılı başlarında yorulduğu gerekçesi ile görevi bırakan Salih Sağıroğlu olağanüstü genel kurul ile Başkanlığı İsmail Yaşar’a devretti. İlk dönemde yeni yönetim kurulu içinde görev alan eski başkan dernekte amacı doğrultusunda çalışmalar yapılmadığını ileri sürerek olağan genel kurulda yönetimde yer almayı düşünmediğini söyledi ve ayrıldı.
FB_IMG_1462860902919
Geçtiğimiz yıl İstanbul’da yaşayan 100 bin Balıkesirli ile yurtiçindeki diğer illerde ve yurtdışında bulunan Balıkesirlilerin birbirinden haberdar olması için internet üzerinden zeybekajansı kuran Kurucu Başkan Salih Sağıroğlu şimdilerde ekip arkadaşları ile “İstanbulda Balıkesir” isimli dergi çıkarma çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarda sona geldiklerini ve önümüzdeki hafta derginin çıkacağını belirten Salih Sağıroğlu konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yoğun bir 3 ay geçirdiklerini ve artık çalışmalarda sona geldiklerini, İstanbul’da ve Türkiye genelinde yaşayan tüm Balıkesirlileri düşünerek hazırlık yaptıklarını belirtti. Derginin ücretsiz olarak üst düzeyde görev yapan Balıkesirlilere ve talep eden tüm hemşehrilerine göndereceklerini söyledi.
FB_IMG_1462860972317
“ Biz yıllarca yaptığımız çalışmalarda şunu tespit ettik; İnsanlar birbirini hemşehri olduğu halde tanımıyor, tanımaya fırsatları olmuyor. Çünkü İstanbul Metropol ve koşuşturmayla geçiyor, kendilerine bile zaman ayırmakta zorlanan insanlar doğal olarak hemşehrilerine zaman ayıramıyor. Bu anlamda çalışma yaptık ve ilk olarak geçen sene zeybekajans.com adında bir portal açtık. Portala ilgi büyük oldu. Bir çok kurum basın bildirilerini bizede göndermeye başladılar. 170 bin kullanıcıya ulaştık şu ana kadar zeybekajans’ta. Bizde Yurtiçinde ve yurtdışında yaşayan tüm Balıkesirlilere duyurmaya çalıştık. Şimdi ise arşivlerde yıllarca saklanabilecek çok kaliteli ve özgün bir dergi çıkarma çalışmalarımız son aşamaya geldi. Çıkacak olan dergide İstanbulda yaşayan Balıkesirlileri tanıyacağız. Bürokrat,işadamı,siyasetçi,sporcu,sanatçı, öğrenci ve halkımızdan kesitler, röportajlar sunacağız. Dergimizin ismi “İstanbul’da Balıkesir ama biz zamanla Ankaradaki, Erzurumdaki, Almanyada ve diğer yerlerde yaşayan Balıkesirlileri dergimize taşıyacağız. Buradaki asıl amacımız il dışında yaşayan 1.380.000 ve il sınırları içinde yaşayan 1187000 toplamda 2.500.000 i aşkın Balıkesirliyi bir noktada buluşturmak.

Dergimizi ücretsiz dağıtacağız, Balıkesirli Türkiyenin değişik illerinde olarak görev yapan Valililerimize, Belediye Başkanlarımıza, Bürokratlarımıza, sporcularımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve talep eden tüm Balıkesirli hemşehrilerimize gönderilecek. Dergimizin çıkmasında katkısı bulunan Balıkesirli işadamlarımıza ve firmalarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu işadamlarımız ve firmalarımız projeyi anlattığımızda çoğu “çok güzel proje bize düşen ne varsa yapmaya hazırız,yeterki gerçekleştirin “ dediler. İnşallah hemşerilerimiz beğenir”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha