ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

MAHKEMELİK !

MAHKEMELİK !
MAHKEMELİK !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de bulunan ve son olarak Balıkesir Ziraat Odası olarak kullanılan tarihi taş bina paylaşılamıyor. Balıkesir’in Büyükşehir olması ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi mülkiyetine geçtiği ileri sürülerek boşalttırılan tarihi taş bina mahkemeye taşındı.

Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, dere boyunda bulunan, yıllar önce Ziraat Odası tarafından yaptırılan Taş bina ile ilgili yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Sözat, binanın 20 bin çiftçinin alın teri ile yapıldığını söyledi. Ziraat Odası yönetimi olarak, çiftçinin hakkını savunma ve aramanın görevleri olduğunu anlatan Sözat, Taş Bina’nın Ağustos ayında encümen kararı ile boşaltılmasının istendiğini hatırlattı. Yaşanan bu gelişmeyi, “Kin ve nefret var” sözleri ile değerlendiren Sözat, tahliye kararının iptali için İdare Mahkemesine gittiklerini söyledi.

Binanın Belediye tarafından yaptırılmış gibi saptırıldığını öne süren Sözat, “Taş bina o dönemin Belediye Başkanı Sami Gökdeniz döneminde yapıldı. Bina yapımı öncesi Bursa eski eserleri Koruma kurulundan projenin onayı alındı. O günden sonra hizmet binası olarak kullanılmaya başlandı. Çağ değişti, bilgisayar kullanılmaya başlandı. Hizmet binasını Satış Mağazası olarak kullanmaya başladık, bina atıl durumda değil” dedi.
Taş binada Belediyenin bir tek delikli kuruşunun dahi olmadığının altını çizen Sözat, binayı şimdiye kadar kullandıklarını, Uğur’la birlikte kullanamaz hale geldiklerini belirtti.
Kaynak: yenihabergazetesi.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha