ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ÖRNEK İŞADAMI !

ÖRNEK İŞADAMI !
ÖRNEK İŞADAMI !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesirli İşadamı Mahmut Ekinci İzmir’de bir camide görüp, durumlarına üzüldüğü hepsi akraba 32 kişilik Suriyeli grubu Burhaniye’ye getirdi.

Burhaniye’nin Pelitköy Mahallesi’nde granit üretimi yapan bir fabrikanın sahibi olan aynı zamanda zeytinyağı üretici ve ihracatçısı Mahmut Ekinci, geçen şubat ayında, İzmir ziyaretinde bir camide mülteci grubun zor şartlardaki yaşamlarını görünce etkilendi. Suriye’den gelen mülteciler olduğunu ve yaşam şartlarına üzülen işadamı istemeleri halinde barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabileceğini söyledi.
32 kişilik Suriyeli akraba 3 aile grup Ekinci’nin bu teklifi karşısında memnun oldu. Ekincinin kiraladığı iki minibüsle Suriyeli grubu granit fabrikasına getirildi, işçi lojmanlarının bulunduğu alandaki araziye koydurduğu konteynerlere yerleştirdi..

Ekinci, bu ailelere buradaki 100 dönüme yakın büyüklükteki arazisinde yer de tahsis edip organik sebze, meyve ile küçükbaş hayvan ile tavuk yetiştirmeleri için gerekli imkanları sağladı. Hayvanları sağıp, sütlerinden yoğurt yapan, tavuklardan yumurta ihtiyaçlarını karşılayan Suriyeli ailelere işadamı haftada bir koyun kesip et ihtiyacınıda kaşılıyor.
Erkeklerden bazıları Ekincinin fabrikalarında işe girdi, geri kalanı buldukları gündelik işlerde çalışırken, kadınlar ise daha çok tarla ve bahçe işleriyle uğraşıp, çocuklara bakıyor.

Yaşamlarından memnun olan Suriyeli grup, Türk bayrağını öperek, “Ne ülkemize dönmek ne de Avrupa’ya gitmek istiyoruz. Burada kendimize yeni bir hayat kurduk” diyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha