ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ORTAK DERTLERİ DAHA İYİ BALIKESİR !

ORTAK DERTLERİ DAHA İYİ BALIKESİR !
ORTAK DERTLERİ DAHA İYİ BALIKESİR !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesirli olan siyasetçiler,Belediye Başkanları, Bürokratlar Balıkesir’in gelişmesi için yapılacak projelerde ortak hareket etmesini başarıyorlar. Bunun en güzel örneğini Yargıtay Başkanı olan İsmail Rüştü Cirit gösterdi.
Burhaniye de, yıllardır beklenen Reşitköy barajı Orman Bakanlığının 2016 programına alındı. Konu hakkında Belediye Başkanı Necdet Uysal, baraj müjdesini, yaptığı bir basın açıklaması ile duyururken, barajın 2020 yılında hizmete gireceğini anlattı.

 
Burhaniye de yapılması planlanan Reşitköy barajının 2016 yılı yatırım programına alındığının duyulması çiftçileri sevindirdi. Seçimler öncesi vatandaşlara söz verdiklerini anlatan Ak Partili Belediye Başkanı Necdet Uysal,” Bildiğiniz gibi seçimler öncesi vatandaşlarımıza Reşitköy barajını yapacağız diye söz vermiştik. Bu konuyu A.Edip Uğur, milletvekillerimiz ve Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ile sürekli görüşerek konuyu hep gündemde tuttuk.

Aldığımız son haberde bizi sevindirdi. Bu bizim çok arzu ettiğimiz bir hizmetti. Ancak, baraj olarak yapılabilmesi için büyük yatırım programına alınması gerektiğinden adı Reşitköy göleti olarak geçti. 78 milyon bedelle 2016 yılı yatırım programına alındı. Adı gölet diye geçiyor. Ancak, bizim istediğimiz büyüklükte baraj olacağını öğrendik. Reşitköy barajının yapılmasında büyük katkıları olan Yargıtay Başkanımız İsmail Rüştü Cirit’e teşekkür ediyorum. Kendisi bunun yapılması için büyük gayret sarf etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi, Öte yandan Reşitköy barajının programa alındığının duyulması yöre çiftçilerini de sevindirdi. Barajın çok yararlı olacağına inandığını anlatan Burhaniye Ziraat Odası Başkanı Duman’da, ”Baraj uzun yıllardan beri beklediğimiz bir şeydi. Çok yararlı olacağına inanıyoruz. Emeği geçenlere, çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Yöre tarımında çok önemli gelişmeler sağlayacağına inanıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha