ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“SENİNLEYİZ HULUSİ PAŞA”

“SENİNLEYİZ HULUSİ PAŞA”
“SENİNLEYİZ HULUSİ PAŞA”
Bu Habere Oy Verin!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a yönelik çirkin ifadeler kullanan bazı gazetelere karşılık sosyal medyadan destek mesajları yağıyor.
Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin nikah şahidi olduğu için Sözcü gazetesinin organizasyonu ile hakkında karalama kampanyası başlatılan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a destek mesajı yağıyor.

Twitter’da açılan #SeninleyizHulusiPaşa etiketiyle birlikte Orgeneral Akar’ın çok sayıda fotoğrafı da paylaşıldı..

askeri_kaynaktan_hulusi_akar_aciklamasi_h600853_0e559

Eleştirilerin sürmesi üzerin dün Genelkurmay’dan bir açıklama geldi. Genelkurmay’ın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

VİCDANİ DEĞİL
“Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Komuta Heyeti ile birlikte, 14 Mayıs 2016 tarihinde saat 13.00’te; Çukurca’da hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin Ankara Kocatepe Camisi’nde düzenlenen cenaze törenlerine katılmışlardır. Müteakiben, aynı Komuta Heyeti, aynı gün saat 15.00’te, İstanbul’da düzenlenen nikâh törenine, devlet protokolü çerçevesinde katılmışlardır. Bu kapsamda, sadece imza ve tebrikattan ibaret olan bir nikâh davetine icabet edilmesine yönelik yapılan bazı haber ve yorumlar; insani ve vicdani olmaktan uzaktır. Terörle mücadeleye yoğun bir şekilde devam ettiğimiz bu günlerde, eleştiri ve yorumlarda insaflı ve yapıcı olunması, ayrıştırıcı dil kullanılmaması, ülkemizin ve aziz milletimizin birliği, beraberliği ve güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.”

PKK’YA AĞIR DARBE VURULDU HULUSİ PAŞA HEDEF HALİNE GELDİ

Özerklik oyununa başlayan terör örgütü PKK’ya yönelik başarılı operasyonlarla örgütün belini kıran Orgeneral Akar, FETÖ’nün tetikçilerinin hedefi haline geldi. Orgeneral Hulusi Akar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın nikah töreninde katılması sonrası algı operasyonuna başlayan Sözcü ve Cumhuriyet gazetesiyle, sanal tetikçiler saldırıya geçti.
Fakat vatandaş FETÖ’cü gazetelerin alçak operasyonuna geçit vermedi. Sosyal medyada Sözcü ve Cumhuriyet gazetesine sert tepki gösterildi. Sosyal medyada, meselenin Hulusi Akar ya da düğün olmadığı asıl hedefin PKK’nın belini kıran başarılı operasyonlar olduğu belirtildi…
TSK tarihinde bir ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar’ın nikahında gerçekleşti. Selçuk Bayraktar’ın şahitliğini Orgeneral Hulusi Akar yaptı. TSK tarihinde daha önce hiçbir Genelkurmay Başkanı nikah şahitliği yapmamıştı..

‘Sivil gibi düşünüp, asker gibi hareket etme’ prensibiyle de tanınan Seri Paşa Hulusi Akar kimdir?
1952 Kayseri doğumlu olan Hulusi Akar’ın babası Balıkesirli,annesi ise Kayserilidir. 1972’de Kara Harp Okulu’ndan, 1973’te de Piyade Okulundan mezun olan Hulusi Akar, 1980 yılına kadar Türk Kara Kuvvetleri bünyesinde çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanı olarak görev yaptı. 1982’de Kara Harp Akademisi’ni tamamlayan Hulisi Akar, 7. Piyade Alayı’nda karargâh bölük komutanlığı görevini ifa etti.
Tümeni Lojistik Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Genel Sekreterliğinde Plan Subaylığı, Kara Harp Akademisi öğretim üyeliği, Güney Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı’nda istihbarat subaylığı, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği’nde plan subaylığı, Genelkurmay Özel Kalem Müdürlüğü ve Bosna-Hersek Türk Kuvvetleri Komutan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.1998 yılında tuğgeneralliğe terfi eden Hulusi Akar, Tuğgeneral olarak 51. İç Güvenlik Piyade Tugay Komutanlığı, Güney Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı Plan ve Prensipler Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha