ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR”

“AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR”
“AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR”
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık ilçesinde, 8 ve 9 yaşlarındaki iki kardeş vatandaşları sahura kaldırmak için geceleri babalarıyla davul çalıyor.

Ayvalık’ın en kalabalık mahallelerinden 150 Evler’de babaları Hakkı ile sahur vaktinde davul çalan 8 yaşındaki Emircan ile 9 yaşındaki Selman Pirzola kardeşler, bu mesleği öğrenmek için sahur vakitlerinde uyanarak davul çalmaya çalıştıklarını söyledi.

İlkokul 2’nci sınıf öğrencisi Emircan Pirzola, basına yaptığı açıklamada, ertesi gün okul olmasına rağmen sadece baba mesleklerini öğrenebilmek için uykusuzluğa katlanmayı tercih ettiklerini söyledi.

Babasının ramazan aylarında sahurlarda davul çaldığını belirten Pirzola, “Biz de kardeşimle babama ve amcama yardım etmeye çalışıyoruz. Onlara bu iş için yardım gerekiyor. Bu yüzden de bende uyumayıp, moncler outlet sale yardıma geliyorum. Bu gece 13 lira bahşiş topladık. Allah bereket versin.” dedi.

İlkokul 3’üncü sınıfta okuyan Selman Pirzola ise ertesi gün okula kalkmakta herhangi bir zorluk çekmediğini vurgulayarak, “Ramazan aylarında davulculuk yapan babama yardım etmeye başlayalı epey uzun bir zaman oldu. Bu gece amcam ve babamla sahur davulu çaldık. Babama yardım etmek benim için çok büyük bir zevk.” ifadelerini kullandı.

Baba Hakkı Pirzola da ailesinin yaklaşık 60 yıldır ramazan aylarında davulculuk yaptığını söyledi. Davul çalma işinin adeta dededen oğula geçen bir meslek olduğunu aktaran Pirzola, “Babamların döneminde babam ramazan davuluna çıktığı zaman her gece çok iyi bahşişler alır ve iyi paralar kazanırdı. Çünkü eskiden ramazan aylarında vatandaşlar bu işe oldukça duyarlıydı ama günümüzde o duyarlılığı bulamıyoruz.” dedi.

Pirzola, “Çocuklarımla davulculuk yapıyorum. Biz de onlar kadarken davulla tanıştık. Çocuklarım da gelecekte geçimlerini bu işten sağlamaya çalışacaklar. Hayat böyle.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından baba ile iki oğlu, davul çalarak vatandaşları sahur için uyandırmaya çalıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha