ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AMACINA UYGUN BİR İFTAR!

AMACINA UYGUN BİR İFTAR!
AMACINA UYGUN BİR İFTAR!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir İş Kadınları Derneği (BAİKAD) Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyelerine iftar yemeği verdi.

Otel Basri’deki yemeğe yaklaşık 200 şehit yakını ve gazi ile birlikte Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Balıkesir Garnizon ve Bakım Okulu Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Emniyet Müdür Vekili Cemil Çalıcı eşleriyle katıldı.
BAİKAD Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu, geleneksel hale getirdikleri etkinlikle eski ramazan günlerini yaşatmak istediklerini belirtirken, bu yıl Gazi ve Şehitler Derneği üyelerini ağırlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Tüfekçioğlu, “Balıkesir İş Kadınları Derneği Türkiye’nin en eski kadın derneğidir. Bugüne dek birçok organizasyon yaptık, yemekler verdik. İnanın bizi en çok duygulandıran ve onurlandıran bu gece oldu. Bu onuru bize yaşattığınız için, buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Balıkesir Dernek Başkanı Haydar Filiz, “Zaman zaman Valiliğimizin, Garnizon Komutanlığı’nın ve belediye başkanlarımızın iftar davetlerine davet edildik, onlara da katıldık. Ancak bugün farklı bir etkinlik oldu. Çünkü ilk defa bir sivil toplum kuruluşu Balıkesir’de şehit ailesi ve gazilere iftar yemeği verdi. Bu bizim için çok anlamlı ve önemlidir. Bu iftar yemeğini veren derneğin bir kadın kuruluşu olması ayrıca çok anlamlı. BAİKAD Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu ve üyelerine canı gönülden çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Filiz, BAİKAD Başkanı Tüfekçioğlu’na, derneği flaması ile Aydın Ayhan’ın hazırladığı ‘Balıkesirli Gazilerden Hatıralar’ adlı kitabı hediye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha