ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BU YERLERE YATIRIMCI ARANIYOR !

BU YERLERE YATIRIMCI ARANIYOR !
BU YERLERE YATIRIMCI ARANIYOR !
Bu Habere Oy Verin!

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Ayvalık ve Burhaniye’de termal turizme uygun arazi için yatırımcılar arıyor. Ajans, fizyokimyasal özellikleri belirlenmiş termal özellikli araziler için turizm yatırımcılarıyla temaslarını sürdürüyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Balıkesir’deki yatırım fırsatları için çalışmalarını sürdürüyor. Balıkesir Yatırım Destek Ofisi (BYDO),Türkiye’de termal turizm alanları kapsamında en avantajlı konumda olan Balıkesir’in Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde bulunan 3 arazi için yatırımcılarla temaslara başladı.

Gömeç’de bulunan Yaşam Termal Tatil Köyü’nün sahibi olduğu araziler için girişimlerde bulunan BYDO, yatırımcılara çağrıda bulundu. Ayvalık’ta 2660, Burhaniye’de 1526 ve Burhaniye Şarköy’de 1897 hektar büyüklüğünde, sondaj çalışmaları yapılarak alandaki suların fizyokimyasal özellikleri tespit edilmiş termal turizm alanı için yatırımcılarla çeşitli görüşmeler yürütülüyor. Söz konusu alanda yürütülen çalışmalar hakkında ellerinde bir rapor olduğunu belirten BYDO Koordinatörü Candan Şahin, uygun ve istekli yatırımcılarla bu raporları paylaştıklarını kaydetti.

Öte yandan aynı kişinin Burhaniye Pelitköy’de de bir termal turizm arsası olduğunu söyleyen Şahin, buradaki 1906 hektar alanın işletme ruhsatı olduğunu ve alanın 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planında da Turizm Sahası olarak işaretlendiğini sözlerine ekledi.
yatirim_icin_ayvalik_ve_burhaniyede_termal_turizm_alani58934Konuyla ilgili yatırımcılarla görüştüklerini söyleyen BYDO Koordinatörü Şahin, uygun olabilecek potansiyel yatırımcılarla temaslarımız devam ediyor, bunun yanında ilgilenen yatırımcılara da yardımcı olacaklarını kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha