ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DUYARSIZLIK PES DEDİRTİYOR!

DUYARSIZLIK PES DEDİRTİYOR!
DUYARSIZLIK PES DEDİRTİYOR!
Bu Habere Oy Verin!

 

FACEBOOK SAYFALARINDA ŞOV YAPAN GÖREVLİLER HİZMETLER SİZİ BEKLİYOR!

GEÇEN YIL YAPILAN ASFALT YAMALAR PATLADI !

Bigadiç’e bağlı fakat Balıkesir’e daha yakın olan Esenli eski adıyla okuf köyünün çilesi bitmiyor.
Esenli köyünde yaşayan vatandaşlar 8 ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un yanında verilen sözlerin tutulmadığını, hem kendilerinin kandırıldığını hemde Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un kandırıldığını söylüyor. 8 ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un köylerini ziyaret ettiğini, mahalle olarak sıkıntılarını aktardıklarını bizzat sorunlarla ilgilendiğini fakat Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun Edip Başkanın talimatlarını unuttuğunu söylediler.

timthumb
Balıkesir’den gelişte Çağış’tan mahallelerine dönüş olmadığını, 200 metre ilerden yasak ve çok tehlikeli olan yerden dönmek zorunda kaldıklarını söyleyen mahalle sakinleri, elektriklerinin sık sık kesildiğini, hatların eski olduğunu bu yüzden gerilime dayanamayan hatların ve trafonun sık sık arıza yaptığını bu yüzden de elektrik sorunu yaşadıklarını bildirdi.
Mahalle halkı olarak genelde bağlı oldukları ilçeye değil Balıkesir’e gittiklerini belirten mahalleli vatandaşlar Aslıhan Tepecik – Atköy mahalleri üzerinden Balıkesir çok daha kısa ama 2 kilometrelik yol asfalt olmadığı için yolu kullanamadıklarını bildirdiler, Komşu köyler olan Aslıhantepecik, Atköy yollarının şehirlerarası yol gibi olduğunu ama o mahallelerde meclis üyesi olduğunu bildirerek Edip bey’in konu ile ilgili kendi yanlarında talimat verdiğini fakat hiç bir çalışmanın yapılmadığını bildirdiler. Köyün içinden geçen kanalizasyonun üstünün açık olduğunu bu kanalizasyonun mahalleye hastalık saçtığını, kokudan aşağı camiye gidemediklerini bildirdiler.

13234871_1360302220663445_1298774128_o
Mevcutta kullandıkları Çağış yolunun geçen sene yama ile geçiştirildiğini fakat bu sene tekrar yolun köstebek yuvalarına döndüğünü söylediler. Yollarının Bigadiç’e bağlı diğer mahallelerin yolları gibi sıcak asfalt olmasını istediklerini kendilerine bu konuda üvey evlat muamelesi yapıldığını bildirerek ” Bizim mahalleden Ak parti 1 sırada çıktı, hem Bigadiç Belediyesi Hem Büyükşehir Belediyesi Ak partili ama bize yapılan bu üvey evlat muamelesini kabul etmiyoruz. Edip bey’in yanında aldığı talimatları Sayın İsmail Avcu bir an önce yerine getirsin, yoksa mahalle halkı olarak hep beraber Edip Uğur a çıkacağız” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
İsmail Avcu 28 Ekim 2015 tarihinde yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada konunun bilincinde olduklarını gaztecilerin yanında Karayolları Bölge ve şube müdürünü aramıştı. Utanç yerine gelen şube müdürü ve ekibi incelemelerden sonra hemen gereğinin yağılacağını söylemesine rağmen aradan geçen 8 ayda hiç bir çalışma yapılmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha