ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

MİLLİLER EN İYİ 3. OLURMU?

MİLLİLER EN İYİ 3. OLURMU?
MİLLİLER EN İYİ 3. OLURMU?
Bu Habere Oy Verin!

Euro 2016’da D Grubu’nda mücadele eden Türkiye ilk 2 maçından 2 yenilgiyle ayrıldı.

Bu 2 karşılaşmayı eksi 4 averajla tamamlayan Ay Yıldızlılarda moraller oldukça bozulmuştu. Ama gruptan çıkma şansımız hala var.

Euro 2016 Türkiye gruptan nasıl çıkar?

E Grubu’nda İrlanda dün oynadığı mücadelede Belçika’ya mağlup oldu. Aynı gruptaki İsveç de İtalya’ya kaybetmişti. Böylece hem İsveç hem de İrlanda 1 puanda kaldı. Son maçta İrlanda, İtalya ile karşılaşacak. İsveç de Belçika önüne çıkacak. İkisi de galip gelememeleri durumunda grubu 1 veya 2 puanla tamamlayacaklar. A Grubu’nda ise son maçta 1 puanlıRomanya ile puansız Arnavutluk karşılaşacak. O mücadelenin berabere bitmesi halinde Romanya 2 puanla 3. olacak. Bu durumda Türkiye’nin Çek Cumhuriyeti’ni tek farklı bile olsa mağlup etmesi en iyi 3.’ler arasına girmesine yetecek. Çünkü 6 gruptan en iyi dört 3. üst tura yükseliyor. Yukarıdaki ihtimaller gerçekleşirse A Grubu ve E Grubu’nun 3.’leri 3 puana ulaşamamış olacak. Bu durumda Türkiye, Çekleri yenerek son 16’ya kalabilecek.

Türkiye’nin gruptan çıkma şansı var mı?

Bu ihtimallere ek olarak Türkiye’nin Çek Cumhuriyeti karşısında alabileceği farklı bir galibiyet, Almanya’nın Kuzey İrlanda önünde alabileceği farklı bir galibiyet gibi ihtimaller de Ay Yıldızlılarımıza üst tura yükselme yolunda kapı açabilir.

Hatırlanacağı üzere Euro 2016 Elemeleri’nde son viraja girilirken Türkiye’nin en iyi 3. olabilmesi için birçok farklı senaryonun gerçekleşmesi gerekiyor. O ihtimallerin hepsi gerçekleşmiş, Türkiye de İzlanda’yı yenerek en iyi 3. olup Fransa biletini almıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha