ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AKMA: “HAKLI ÇIKTIK”

AKMA: “HAKLI ÇIKTIK”
AKMA: “HAKLI ÇIKTIK”
Bu Habere Oy Verin!

Demokrat Sol Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Akma 15 Temmuz da meydana gelen pğaralel ayaklanma girişimi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Mehmet Akma yaptığı basın açıklamasında daha önce değişik tarihlerde gerekli uyarıları yaptıklarını fakat önlemlerin alınmadığını belirterek şunları söyledi;
unnamed (1)
“ Mehmet Akma olarak partim ile birlikte Balıkesir’de ki Fetö yapılanmasına yönelik yaklaşık bir yıldır verdiğim mücadelenin ne kadar haklı olduğu 15 Temmuz günü ortaya çıkmıştır. Aylarca “Balıkesir Fetö’nün kandili”dir diyerek başlattığım mücadele de bazen yalnız kaldım yada bırakıldım. Ancak devletimin yanında olarak çıktığım bu yolda bildiklerimi söylemekten asla vazgeçmedim. Şimdiye kadar ısrarla söylemeye çalıştığımız “Balıkesir’de Fethullah Gülen yapılanması hat safhadadır. Bu yapılanma kontrol edilmez ise devlet aleyhine çalışmalar yapacaklardır” söyleminin ne kadar gerçekçi olduğu ortaya çıkmıştır. Balıkesir’de bazı işadamları evlerini arsalarını bile bu yapıya tahsis etmiştir. Kamu kurumlarına, belediyeye yerleşmiş Fetö elemanları Balıkesir’in yıllarca iliğini kemirmiş ve kemirmeğe devam etmektedir. Balıkesir Büyükşehir başkanı ise tüm söylemlere rağmen “Ben Kasayım” diyerek bu yapılanmalara göz yummuştur. Bizim aylardır bilgiye ve belgeye dayanarak devleti uyarmaya yönelik yaptığımız çalışmalar Fettullahçı bir kısım uzantılar tarafından perde arkasında engellenmiştir. Hala Balıkesir’de çok önemli görevlerde olan Fethullah sempatizanları bulunmaktadır. Elimizdeki belge ve bilgileri devletimizin ilgili kurumlarıyla paylaşmaya hazırız. Biz devlet terbiyesi almış bir DSP geleneğinden geliyoruz. Bizim için önce devletimiz sonra partimiz gelir. Darbeler ile en çok mücadele eden ve her fırsatta demokrasi diye “Karaoğlan siyasetinin terbiyesini içimize sindirmiş insanlarız”. Bizler mücadelemizi demokrasi içinde verdik. Fethullah’ın Balıkesir yapılanması konusundaki uyarılarımızı güzide basın mensuplarımız defalarca sütunlarına taşıdı. Bu uyarıları aldığımız tehditlere rağmen yapmaya devam ettik. Çünkü bizim başkaları gibi kaçacak bir ülkemiz sığınacak bir limanımız yok. Bizim ülkemiz sevdalısı olduğumuz Türkiye’dir.

Balıkesir “Fethullah Gülen Cemaati’nin Kandilidir” söylemimize rağmen hiçbir ses çıkarmayan Balıkesir’in Edip Ağası bu yapılanmayla uğraşmak yerine bu Fetöcüleri deşifre eden bizler ile uğraşma yoluna gitmiştir. Hatta bir adım ileri giderek Fethullahçı yapılanmayı bilen ve bu konuda operasyon yapmak isteyen Devletin valisi Mustafa Yaman’a “Nitelikçi dolandırıcı” diyecek kadar ileri gitmiştir. Emri altına aldığı bazı basın organlarıyla bu propagandasına devam etmiştir. Vali Mustafa Yaman Balıkesir’den gittikten sonra ise hakaretlere devam etmişlerdir. Balıkesir valisi Cumhurbaşkanının görevlendirdiği bir isimken Edip Uğur ve ağalisi Vali Mustafa Yaman ile uğraşmaya devam etmiştir. Sayın Edip Uğur Balıkesir Valisi Mardin’e gittikten sonra attığınız sevinç çığlıklarınız hala kulaklarımızdadır. Yeni Valimiz Ersin Yazıcı’ya yönelik yaptığımız ziyaret sonrasında “Balıkesir Fetö’nün Kandilidir” demiş, valimizde bize “merak etmeyin Balıkesir’de ki yapılanma ile uğraşacağım” mesajı vermiştir. DSP İl Başkanı Mehmet Akma belgesiz konuşmaz. Yaşanan bu 15 temmuz Kalkışma girişimini şiddetle lanetliyorum. Hiçbir parti propagandası yapmadan milletimizin hizmetinde olduğumuzu belirtiyorum. Darbelerden en çok çeken bir partinin darbeye vereceği tepki sonuna kadar demokrasi olacaktır. Dsp daima Yüce Türk milletine, vatanına , bayrağına ve insanına bağlıdır. Bundan sonraki süreçte de Balıkesir’deki kamuya, askere, polise ve belediyelere sızan Fethullahçı kadroların adli makamlara teslim edilmeleri için elimizden gelen mücadeleyi yapacağımızı buradan belirtmek isterim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha