ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DARBECİLERİ DÖVDÜLER !

DARBECİLERİ DÖVDÜLER !
DARBECİLERİ DÖVDÜLER !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de Kurmay Albay olarak 2 yıl İl Jandrma Komutanlığı yapan Tümgeneral Seyfullah Salduk Balıkesir’deki görev süresinde de adından söz ettirmiş ve köylerde yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri ile ordu ile milleti kaynaştırmıştı. Balıkesir’deki görevinin ardından Ankara, Van ve son olarak Bursa’da Tümgeneral olarak Bölge Komutanı olan Seyfullah Salduk’un darbecileri önce dövüp sonra gözaltına aldırması ve böylece darbe cunta örgüt şemasının ortaya çıkmasındaki payı adeta Türkiye’nin kaderini değiştir. Tümgeneral Salduk sayesinde cunta şeması deşifre olurken erken saatlerde çözülen örgütün dağılmasında Tümgeneral Salduk’un hızlı davranması ve yukarıya bilgi paylaşması büyük rol oynadı. Hürriyet’in de haber yaptığı darbe girişimi gecesi ise şunlar yaşandı:

“Türk Silahlı Kuvvetlerindeki bir grubun askeri darbe girişiminden hemen sonra ilk gözaltı Bursa’da yaşandı. Darbe girişimi devam ederken İl Jandarma Komutanlığı yaptığı birliğe gelen Albay Yurdakul Akkuş, kendisine verilen Sıkıyönetim Komutanı yazısını iddiaya göre yanında bulunan uzman ile Jandarma Bursa Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Salduk’a gönderdi.

TÜMGENERAL KARŞI ÇIKTI

Akkuş’tan kısa süre önce birliğe gelen ve yapılan darbe girişiminin yasa dışı olduğunu belirtip emir ve komutanın kendisinde olduğunu söyleyen Tümgeneral Salduk, yazıyı kendisine uzatan Uzman Çavuş’u dövdü. moncler sale hat 2 Tümgeneral Salduk daha sonra garnizonda bulunan Jandarma Özel Harekat Bölüğü’ne emir verip Albay Akkuş’u gözaltına aldırıp, Osmangazi İlçe Komutanlığı’na gönderdi. Tümgeneral Salduk daha sonra Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü arayarak bilgi verdi. Bunun üzerine Osmangazi Jandarma’ya giden polisler İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul’u gözaltına aldı. Devam eden operasyon kapsamında polis,11 asker ile Ağrı eski Emniyet Müdürü Bayram Coşkun’u da yakaladı.

ÇANTADAKİ BELGE SAVCIYA VERİLDİ

Bursa’da gözaltına alınan İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş’un çantasında yapılan aramalarda, olası bir darbe halinde, 81 ilde görev yapacak valilerin adları, Merkez ve Ziraat Bankası ve THY Genel Müdürleri ile darbenin şeması ele geçirildi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri çok önemli olan bu belgenin kendilerine ulaşılmasından sonra ilgili birimlere iletildiğini belirtip şöyle dedi:

“Albay yakalanacağını sanmıyordu. Olaylar bir anda gelişince çantasındaki şemayı imha edemedi. Bu da olası darbe sonrası için çok önemli bilgilerdi. Daha sonraki süreçte onun çantasından çıkan belgeden yol aldı. Önemli kişiler yakalandı. Darbeciler çökertildi.” .

Gözaltına alınan Albay Akkuş,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha