ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

FİDAN GİDİYORMU?

FİDAN GİDİYORMU?
FİDAN GİDİYORMU?
Bu Habere Oy Verin!

15 temmuz akşamı meydana gelen darbe girişimi olayları sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ın darbe girişimini başkalarından duyduk demeleri MİT Müsteşarı Hakan Fidan ın “gidiyormu” düşüncelerine yol açtı.

Darbe girişimini Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın eniştesinden duyması, duyduktan sonra da “Hakan Fidan ı aradım ama ulaşamadım” sözleri gözlerin MİT Müsteşarı Hakan Fidan a çevrilmesine neden oldu.

Bugün gölbaşında Özel Harekat Daire Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştiren binali Yıldırım da bu konu hakkında şunları söyledi : “Bu darbeyi 15 dakika sonra yakın korumalarımızdan, vatandaşlardan, eşimizden dostumuzdan öğrendik. Bunların şu anda önemi yok. Önemi olan şey biz tehdit olmaması için ne lazımsa onu yapıyoruz. Adaletle hareket edeceğimizi söyledik. İnce, titiz çalışmalarla bu yapı içerisinde yer almış ve devlete karşı suç işleyenler hedefimizdir. Masum vatandaşların böyle bir muameleye uğraması söz konusu değil. Gereken neyse yapılacak. Bu olayın yaşanmasında meydana gelen kurumsal veya kişisel zafiyet varsa bunlara da bakılacak. Bunların da çalışmaları yapılıyor. Acil konumuz en ufak binde bir bile ihtimali ortadan kaldırmak, milletin rahat uyku uyumasını sağlamak. Gereken neyse, bütün iddialar incelenecek, gereği yapılacak. Cumhurbaşkanımız da biz de olayın başlangınıcı söyledik. Önemli olan haberimiz olduktan sonra ne yaptığımızdır. ” dedi.

Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli nin konu hakkında söyledikleri MİT te köklü değişikliklerin olacağı sinyallerini verdi. Canikli şöyle konuştu : “Bir istihbarat zaafiyeti olduğunu ve Cumhurbaşkanı’nın bunu ifade ettiğini belirterek, “Genel olarak bir istihbarat zaafiyeti var Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle, bu haberler ortaya çıkmaya başlayınca ülkenin en büyük istihbarat örgütünün başkanını arıyor cumhurbaşkanımız ve ulaşamıyor. Burada en iyimser ihtimalle bir zaafiyet söz konusudur. Sadece MİT için değil tüm için geçerli. Bu alanda çok ciddi ve köklü reformlar yapılması gerekiyor ve yapacağız. Şu anda resmi net görmek istiyoruz”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha