ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“KENDİNE KULÜP BUL” DENİLDİ!

“KENDİNE KULÜP BUL” DENİLDİ!
“KENDİNE KULÜP BUL” DENİLDİ!
Bu Habere Oy Verin!

Transferler adına yoğun mesai harcayan Galatasaray yönetimi kağıt kalemi alıp hesaba başlayınca ortaya “acil müdahale” gereken tablo çıktı. Çünkü UEFA’nın kulübe getirdiği 65 milyon Euro’luk bütçe kısıtlaması nedeniyle takımın maliyet limiti dolmuştu. İkisi yıldız oyuncu olmak üzere 5 transfer yapmak isteyen sarı kırmızılıların koyulan sınırlama nedeniyle bu oyunculara yer kalmamıştı.

“KENDİNİZE KULÜP BULUN”

Bu tablo üzerine bütçede yer açmak üzere harekete geçildi. İsviçre kampından dönen teknik direktör Jan Olde Riekerink ile Florya Tesisleri’nde bir araya gelindi. Hollandalı teknik adamın kadroda düşünmediği futbolcularla vakit geçirmeden yolları ayırma kararı alındı.

Daha önce de sıcak bakılmayan ve son İsviçre kampındaki performansları beğenilmeyen Tarık Çamdal, Olcan Adın ve Umut Bulut’a “Bir an önce kendinize kulüp bulun” denildi.

BÜTÇEYE BİR NEFES

Yönetim bu oyuncuları göndererek takım bütçesinde, yapmak istediği takviler için yer açacak. Peki, bu 3 oyuncunun maliyeti ne kadar ve gidişleri ne kadarlık bir kaynak sağlayacak? Umut, Tarık ve Olcan’ın maliyetleri yalnızca yıllık garanti ücretleri toplanarak hesaplanmıyor. Hürriyet’e göre, Maç başı ücret, stopaj gideri ve primleri de eklenince 3 futbolcunun ayrılması ile bütçedeki yük 8 milyon Euro civarında azalacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha