ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KOMUTA KADEMESİNE BİR BALIKESİRLİ DAHA!

KOMUTA KADEMESİNE BİR BALIKESİRLİ DAHA!
KOMUTA KADEMESİNE BİR BALIKESİRLİ DAHA!
Bu Habere Oy Verin!

 Dün yapılan YAŞ toplantısında alınan kararlar sonucunda Balıkesir  doğumlu bir  Orgeneral komuta kademesinde görev aldı. Böylece Komuta kademesinde görev alan  Balıkesirli komutan sayısı ikiye çıktı.

 

Orgeneral İsmail Serdar Savaş 3. Ordu komutanı olarak atandı.  Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ‘ın  Kayseri doğumlu olmasına rağmen babasının Manyas tan  Kayseriye göç ettiğini kamuoyuna daha önce duyurmuştuk. Böylece Ordunun komuta kademesinde iki Balıkesirli General olmuş oldu.

Genelkurmay Strateji ve Kuvvet Plan Daire Başkanlığı, 3. Kolordu Komutanlığı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlıklağı ondan sorumlu.

 

3. Ordu Komutanlığına atanan Org. İsmail Serdar Savaş 1955 yılında Balıkesir de doğdu. 1975 yılında Kara Harp Okulu‘ndan, 1976 yılında da Topçu ve Füze Okulu’ndan mezun oldu. 1985 yılına kadar Kara Kuvvetleri’ne bağlı çeşitli birliklerde Takım ve Bölük Komutanlığı yaptı. 1987 yılında Kara Harp Akademisi‘nden mezun oldu. Kurmay Subay olarak, 2. Piyade Tümeni’nde Bölük Komutanlığı, Teşkilat ve Eğitim Subaylığı, Tabur Komutanlığı ve Harekât ve Eğitim Şube Müdürlüğü, 8. Kolordu’da Plan ve Harekât Subaylığı, Kara Harp Akademisi’nde Öğretim Elemanlığı, Brüksel’de NATO Türk Askerî Temsil Heyeti Kurmay Başkanlığı, 105. Topçu Alay Komutanlığı ve Ordu Harekât Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2001 yılında Tuğgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede 49. İç Güvenlik Piyade Tugay Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı Plan Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2005 yılında Tümgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede Genelkurmay Strateji ve Kuvvet Plan Daire Başkanlığı, 28. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı ve 3. Kolordu Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2011 yılında Korgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede 3. Kolordu Komutanlığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30 Ağustos 2015 tarihinden geçerli olarak Orgeneral rütbesine terfi etti ve 3. Ordu Komutanlığı görevine atandı.

Evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha