ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TSK DA BÜYÜK TEMİZLİK !

TSK DA BÜYÜK TEMİZLİK !
TSK DA BÜYÜK TEMİZLİK !
Bu Habere Oy Verin!

Yaklaşık 1 saat önce Resmi gazetede yayınlanan KHK ye göre yüzlerce subay- astsubay ordudan ihraç edildi.
OHAL kapsamında alınması gereken tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname ile milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü’ne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığında 87 general, 726 subay, 256 astsubay,Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 32 amiral, 59 subay, 63 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 30 general, 314 subay, 117 astsubay olmak üzere toplam bin 684 asker, Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarıldı. 1684 amiral, general, subay ve astsubay TSK’dan ihraç edildi. ORG. Adem Huduti ve ORG. Akın Öztürk ve Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem de ihraç edilen isimler arasında.
“Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

 

Yayınlanan Kanun Hükmündeki Kararname’de (KHK)Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda Orgeneral Adem Huduti dahil 87 generalin TSK ile ilişiği kesildi.Ayrıca 726 subay ve 256 astsubayın ilişiği kesildi

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda Yaş Üyesi Orgeneral Akın Öztürk dahil 30 generalin ilişiği kesildi. Ayrıca, 314 subay ve 117 astsubayın da ilişiği kesildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda Yaş Üyesi Orgeneral Akın Öztürk dahil 30 generalin ilişiği kesildi. Ayrıca, 314 subay ve 117 astsubayın da ilişiği kesildi.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı’na bağlandı.

45 GAZETE KAPATILDI
18 televizyon, 3 haber ajansı, 23 radyo, 45 gazete ve 15 dergi kapatıldı.

Kapatılan televizyon kanalları şunlar: Barış TV, Bugün TV, Can Erzincan TV, Dünya TV, Hira TV, Irmak TV, Kanal 124, Kanaltürk, MC TV, Mehtap TV, Merkür TV, Samanyolu Haber, Samanyolu TV, SRT TV, Tuna Shopping TV, Yumurcak TV.

Kapatılan gazeteler arasında Taraf, Zaman ve Bizim Kocaeli gazetesi bulunuyor.

Cihan Haber Ajansı, Muhabir Haber Ajansı ve SEM Haber Ajansı kapatılan ajanslar arasında.
Kaynak: haberdetaylari.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha