ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

UĞUR VE MİRZA SERT KONUŞTU

UĞUR VE MİRZA SERT KONUŞTU
UĞUR VE MİRZA SERT KONUŞTU
Bu Habere Oy Verin!

UĞUR VE MİRZA, RESMİ ZİYARETLERDE GENERALLERLE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI İNTERNETE VE GAZETE SAYFALARINA KOYUP KENDİLERİNİN DARBECİLER VE FETÖ LE İLİŞKİLENDİRİLMESİNE ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ.

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Meclisi’nde günden darbe girişimi ve FETÖ operasyonlarıydı. Meclis’te darbe girişimini lanetleyen ortak bir bildiri hazırlanıp kamuoyuna açıklanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, bazı fotoğrafları kullanarak kendilerini darbeciler ve FETÖ ile ilişkilendiren gazetecilere sert tepki gösterdi.

Darbe girişimi sonrasında tutuklanan Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı ile daha önce Belediye’yi ziyareti sırasında çekilen fotoğrafları gazete ve internet ortamına koyarak kendisinin darbecilerle ilişkilendirilmek istenmesine tepki gösteren Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “bu fırsatçılara izin vermeyelim, provokasyon ortamı yaratmak istiyorlar” diye konuştu. Mirza şunları söyledi:
“Bazı basın da da durumdan vazife çıkarmak isteyenler var. Benim üs komutanıyla çekilmiş bir resmimi koyarak buna imalı yorumlar yapanlar var. Büyükşehir başkanımızın; tutuklanan komutanlarla çekilmiş resimlerini koyarak bundan iman yoluyla faydalanmak isteyenler var. Bu faydacı, bu fırsatçılara fırsat vermememiz gerekmektedir. Dolayısıyla sağa sola tacizde bulunulmasını engellemek gerekmektedir: Provokasyon ortamları yaratmamak gerekmektedir.”

Mirza’nın Büyükşehir Meclisi’nde darbe girişimine ilişkin tepkisini dile getirdiği konuşmanın akabinde, aynı tepki Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’dan geldi. Meclis’e başkanlık eden Uğur, kendisi hakkında da resmi ziyaretlerde çekilen çeşitli fotoğraflar eşliğinde benzer yayınlar yapıldığına dikkat çekti. Başkan Uğur, “bazı gazeteci bozuntuları bu şerefsizliği yapıyorlar, vatandaşlar bunlara itibar etmesin” dedi.
Uğur şöyle konuştu:
“Bazı gazeteci bozuntuları bunu yapıyor. Kendilerini gazeteci zannediyorlar, resimleri koyuyorlar. Olacak tabi. Bir belediye başkanı iki yılı geçkindir görev yapıyor. Resmi törenler, merasimler vs resmimiz oluyor tabi. Onları kullanarak belediye başkanı da bunlarla beraber gibi yayınlara milletimiz de itibar etmiyor. Onlar kendi kendilerini tatmin ediyorlar. Bunu ifade etmeden geçemeyeceğim. Maalesef ulusal basın da böyle bir yayın yok. Ama maalesef yereldeki bazı gazeteci

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha