ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YARDIM KOLİLERİ HAKKINDA AKIL ALMAZ İDDİA!

YARDIM KOLİLERİ HAKKINDA AKIL ALMAZ İDDİA!
YARDIM KOLİLERİ HAKKINDA AKIL ALMAZ İDDİA!
Bu Habere Oy Verin!

 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait “Beyaz masa”ya ramazan yardım kolileri dolu indirildi, boş bindirildi iddiası ortalığı karıştırdı!
Sosyal Medya Facebook üzerinden yayın yapan SON Dakika Balikesir isimli sayfada yayınlanan haber ve fotoğraflara göre dolu gelen yardım kolileri boş olarak gitti! Yayılanan iddia ve fotoğraflar şu şekilde;
“Burhaniye Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan ve Büyükşehir tarafından kullanılan Beyaz Masa’ya 10 BN 550 plakalı kamyon ile gelen ramazan yardım paketleri, gece “hırsızlık oluyor” gerekçesiyle Beyaz Masaya indirildi. Aynı paketler sabaha kadar nasıl boşaltıldığı anlaşılamayan bir şekilde, sanki dolu gibi tekrar kamyona yüklendi. Kolilerin üzerinde “Kelemençe Market” logoları dikkat çekti. Burhaniye Belediyesi “bizim haberimiz yok” açıklaması yaptı. Boş kolilerin, dolu gibi taşınması ve istif edilmesi dikkat çekti. Yüzlerce koli ramazan yardım paketlerinin sabaha kadar neden kutularından çıkartıldıkları ve boş kolilerin nereye götürüldüğü akıllarda soru işareti bıraktı!

13557964_1017611008335619_8205382608672523929_n
CHP İlçe Başkanı yakaladı!
Burhaniye Belediyesi, “Bilgimiz yok” dedi.
Burhaniye CHP İlçe Başkanı Tarık Erdil’in tespit ettiği olay, Burhaniye’de günün konusu oldu. Olay sonrası ilk resmi açıklama Burhaniye’nin AK Partili Belediye Başkanı Necdet Uysal’dan geldi, Uysal yaptığı yazılı açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde Burhaniye’mizde merkezleri bulunan Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekibi binası önünde, tırdan bir marketin poşetlerinin bulunduğu kolilerin boşaltıldığı ve aynı zamanda Burhaniye Belediye’sinin de belediye logolu poşetler bastırdığı söylenerek, belediyemizin yardımları büyükşehir aracılığı ile yaptığı kapalı bir şekilde ima edilmiştir. Evet, belediye olarak belediye logolu poşetlerimizin basımı yaptırılmaktadır! Her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan Ayına özel olarak Belediyemiz Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ihtiyacı olan vatandaşlarımıza erzak paketi verilecektir, bu poşetlerde bu paketler için basılmaktadır. Ancak basında yer aldığı gibi bu yardım Büyükşehir Belediyesinin paketleri ile değil, belediyemizin kendi imkânları ile yapılmaktadır. Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından Burhaniye’de bulunan esnaflarımıza, Ramazan Paketi için teklif dağıtılmış olup ihale kanunu hükümlerince satın alınmaları yapılmıştır. Basımını yaptırdığımız poşetler ihalenin kaldığı esnafımıza giderek orada hazır hale getirilecek ve Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından dağıtımı yapılacaktır ”diye belirterek Büyükşehir Belediyesinin hazırlattığı veya tırdan indirilen paketler hakkında Burhaniye Belediyesi’nin her hangi bir bilgisi olmadığını vurguladı.” Sözleriyle açıklandı.

13439015_1017611001668953_7537928178808287757_n
Büyükşehir’in bilgisi var mı?
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un bilgisi dışında olduğu ileri sürülen “paket boşaltma” işleminin kamuoyuna açıklanması isteniyor. TSK’ya gönderildiği söylenen paketler hakkında “gıda maddelerinin TSK’da ne işi var? Neden paketler boşaltılarak gönderildi? Gibi sorular akla gelirken Büyükşehir Belediye Başkanlığından açıklama beklenirken, Ramazan yardım paketlerinin akıbeti merak edilmeye başlandı”

Kaynak: https://www.facebook.com/SON-Dakika-Balikesir-822733437823378/?fref=ts

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha