ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AKIN: “FETÖ bu ülkedeki her yere sızmış”

AKIN: “FETÖ bu ülkedeki her yere sızmış”
AKIN: “FETÖ bu ülkedeki her yere sızmış”
Bu Habere Oy Verin!

15 Temmuz darbe girişimini ve sonrasındaki gelişmeleri Batı kamuoyuna anlatmak için Kanada’ya giden TBMM heyetinde yer alan CHP Milletvekili Ahmet Akın, “FETÖ bu ülkedeki her yere sızmış” dedi.

Kanada’da temaslarda bulunan TBMM heyetinde yer alan Dışişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “FETÖ”nün Kanada’da her alanda örgütlendiğini söyleyerek, “Keşke buraya farklı bir konuda gelseydik. FETÖ’nün yapılanmasını anlatmak için geldik ama gördük ki ne kadar açık buldularsa doldurmuşlar. FETÖ, Kanada’da resmen her yere sızmış. Bunun da nedeni yönetim. Bunu hep söylüyorduk.” diye konuştu.

Bu örgütün Kanada’da eğitim kurumları ve hastaneler başta olmak üzere siyasilerle bir lobicilik faaliyeti yerleştirdiğini dile getiren Akın, “Dış politikayı, iç politika malzemesi yaptığımız an geleceğimiz nokta buydu. Öyle bir yerleşmişler ki milletvekili arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde, kendimizi anlatmakta zorluk çektik. Bir tarafta Türkiye Cumhuriyeti, diğer tarafta da FETÖ terör örgütü mensupları… Anlattığımız insanlar, anlattıklarımıza inanamıyorlar.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha