ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AYVALIK 12. KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ BAŞLIYOR

AYVALIK 12. KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ BAŞLIYOR
AYVALIK 12. KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİ BAŞLIYOR
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri’yle beraber, birbirinden değerleri sanatçılara ev sahipliği yapacak ve tüm etkinlikler ücretsiz olarak sunulacak.

Ayvalık Belediyesi tarafından 12.’si düzenlenen Kültür Sanat Günleri’nde bu yıl 13 farklı mekanda 19 etkinlik hazırlandı. Sanat yelpazesini bu yıl da geniş tutan Ayvalık Belediyesi, müzikten edebiyata, söyleşiden resim ve fotoğraf sergilerine, tiyatrodan, dans gösterimlerine, atölye çalışmalarından, panellere kadar birçok etkinliği sanatseverlerin beğenisine sunacak. Bu yıl da etkinlere, Altınova Küçükköy Mahalleri’nin yanı sıra Cunda Adası’nda ev sahipliği yapacak.

1-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikler, 1 Eylül Perşembe Günü Saat 18:00’de Halil Başyazgan Küçükköy Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler’in Fotoğraf Sergisi ve Belgesel Gösterimi ile başlayacak.

Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan organizasyonlarda; Ara Güler, Ataol Behramoğlu, Bedri Baykam, Tolga Sağ, İdil Biret ve Ayşe Birgör gibi önemli isimlerin yer alması, sanatseverlerin beklentilerini artıracak bir diğer etken olarak göze çarpıyor.

12_ksg_3

 

Görüşlerini aldığımız sanata ve sanatçıya oldukça değer veren Ayvalık’ın, Belediye Başkanı Rahmi Gençer ” Ayvalık yüzyıllar boyu, sanatçılara ilham olmuştur ve aynı zamanda sanatçılar da Ayvalık’a çok şey katmıştır. Bunu geçmişten gelen mimarimizle görmek mümkün… Ayvalık’ın tanıtımında büyük rol oynayan bu organizasyonları sürdürdüğümüz için oldukça mutluyuz. Bu yılki organizasyonlarda hemen hemen bütün sanat dallarına yer vermeye çalıştık. Ön önemli organizasyonumuz gözüyle baktığımız bu etkinlerde, bu yıl aramızda olacak sanatçılara şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Bizi kırmayıp, sadece sanat için burada olacaklar. Sanatçılarımızı, Ayvalıklı sanatseverlerin yanı sıra değerli misafirlerimizle buluşturacağız. Ayvalık’ın yüzü olarak gördüğümüz bu organizasyonlarda ülkemizin yaşadığı karanlık günleri nebze de olsa da unutup geleceğe umutla bakmak istiyoruz. Gelin birlik ve beraberliğimizi sanatın ışığı altında kenetlenerek gösterelim.”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha