ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’İN SPORDA TÜRKİYE MARKASI OLMUŞ İSMİ

BALIKESİR’İN SPORDA TÜRKİYE MARKASI OLMUŞ İSMİ
BALIKESİR’İN SPORDA TÜRKİYE MARKASI OLMUŞ İSMİ
Bu Habere Oy Verin!

BALIKESİR’İN SPORDA TÜRKİYE MARKASI OLMUŞ İSMİ: OLCAN ADIN.

ÇOCUKLUKTAN BAŞLAYAN SPOR MERAKI OLCAN ADIN’I TÜRKIYE’NIN EN ÖNEMLI FUTBOLCULARI ARASINA SOKTU. 3 BÜYÜK TAKIMDA OYNAYARAK TÜRK FUTBOLUNA HIZMET EDEN ADIN, BAŞARISINI YAPTIĞI IŞI SEVMEK VE ISTIKRARLI OLMAYA BAĞLIYOR.

 

Olcan Adın kimdir, sizden duyalım.

1985 Balıkesir doğumluyum. Ailem, herkes orada. İlkokul 2’ye kadar Balıkesir’de okudum ve daha sonra başka şehirlerde okudum. Lise 3’te Kartal Spora transfer oldum. Liseyi dışarıda bitirmek durumunda kaldım. Hep futbolcu olmak istediğim için okumaya fırsat bulamadım (gülüyor) Futbol ilgisi aileden geliyor aslında. Babam, kardeşim filan da çeşitli biçimlerde futbolla ilgilendi. Futbolu seven bir aileden geliyoruz.

Balıkesir’i özlüyormusunuz?

Ebetteki, orası toprağımız. Ailem ve tüm sevdiklerim orada. Özlediğimde hemen haftada birkaç gün giderim memleketime. Orada kahvemiz, yazlığımız var ve memleketimde vakit geçirmeyi çok seviyorum.

040720141348185876265_2

Futbolculuk  hikâyenizi biraz detaylandırır mısınız?

8-9 yaşında Balıkesirspora girdim. Orada kampta Kartal Sporlu yöneticiler beni gördüler, beğendiler ve orada başlama kararı aldım. Hocam bana, “seni Galatasaray’a veriyim mi?” demişti. Ben şaşırdım tabii ki, siz bilirsiniz dedim. 1 yıl Kartal Sporda oynadım ve sonrasında Fenerbahçe’ye geçtim zaten. Sağ olsunlar çok destek oldular.

Balıkesir’de çok iyi sporcular var, keşfedilmiyor mu sizce?

Gelişime açık bir yer elbette. Çok iyi oyuncular çıkıyor ancak tabana inilmesi gerekiyor. Kendi değerlerimize sahip çıkmamız gereklidir. Bu konuda biraz eksiklerimiz var.

Futbola karşı ilginiz nereden çıktı?

Benim varım yoğum futbol. Kendimi bildim bileli hep futbolcu olmak vardı aklımda. Futbolcu olmasaydım başka iş yapamazdım sanıyorum. Çocukken oynadığım zamanlarda bile adımı duyanlar geliyordu izlemeye. Elbette ki bir yetenek söz konusuydu. Olmadan olmuyor maalesef. Ancak büyüklerimiz ve destekleri ile yolumuz açıldı. Daha sonra Gaziantep spora gittim. Antep ikinci memleketim oldu diyebilirim. Çok güzel dostluklarım oldu ve kendimi geliştirdim. Antep’te Portekizli bir hoca gelmişti ve bana çok şans verildi, buralara kadar gelebildim.

Futbolcu olmasaydınız ne yapardınız?

Valla hiç bir şey yapamazdım ama illa bir şey yapsaydım okuduğum bölümle ilgili bir şeyler yapardım sanırım. Ya da bizim kahvede çalışırdım her halde. Elimden futboldan başka bir şey gelmiyor zaten. Sanat okulları var mesela, ama yeterince önem verilmiyordu o sanat okullarına. Sanat okulları ve meslek liselerine daha çok önem verilmelidir. Herkes benim gibi şanslı olamayabilir. Dolayısı ile sıradan okullar olmadığını düşündüğüm meslek okullarının da geliştirilmesi ve gençlerimizin buralara da yönlendirilmesi gerek. Oradan iyi bir nesil çıkar.

olcan-adın-milli-takım

Balıkesir sporun lige çıkması ve inmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Valla, Balıkesirsporun ben lige katılmaya hazır olmadığını düşünüyorum. Tesisler, futbolcular ve diğer şartlar hazır değil. Süper lig farklı bir şey. Hem kadro ve tesis hem şehir kültürü ve atmosferin eksikliği vardı. Baktığımız da her sene farklı oyuncuların ve hocaların olduğunu görüyoruz takımda. Bu şekilde bir kalıcılık ortaya çıkmıyor maalesef. Benim memleketimin spor takımının bu şekilde olmasına üzülüyorum. Balıkesir’de iyi bir otel yok mesela futbolcuların kalacağı. Diğer şehirlerde bu sorun yok. Buna benzer çok etken var örneğin. Dolayısı ile bütün altyapıları iyi hazırlayıp gelecek düşünülerek tasarlanmalıdır. Takıma ilgi gösterilmesi, otellerin tesislerin yapılması gerek. Bu tabi ki uzun süre alabilir. Bu küme düşmeler filan Balıkesir için acı deneyimler olmaktadır. Ancak inşallah yeni yönetim güzel işler yapar.

Gelecekteki hedefiniz nelerdir?

Ben hedeflerimin hepsini gerçekleştirdim diyebilirim açıkçası. Ben çocukluğumdan beridir Galatasaraylıyım. Bu anlamda Galatasaray’da ve 3 büyük takımda oynadım. Bu benim için önemliydi. Bundan sonra da sanırım 35 yaşlarında futbolu bırakabilirim. Sonrasında ise planlarım yine futbol olur. Antrenör olarak futbolumuza hizmet etmeyi isterim tabii ki.

Balıkesirlilere söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Balıkesir adına şunu diyebilirim: Memleketim güzel, insanımız güzel. Balıkesir’e ve sporumuza destek olsunlar. Sahip çıkılması gereken bir değerdir Balıkesir. Balıkesir İstanbul, Bursa ve İzmir arasında sıkışan bir şehir değildir aslında. Kendine has dinamik yapısı ve potansiyeli var. Futbol adına ise gençlerimize önem vermelerini isterim. Yeni Olcanlar, Canerlere destek verilmeli. Herkese selamlar..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha