ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“Doktor kızımı 68 yaşında adamla evlendirdiler”

“Doktor kızımı 68 yaşında adamla evlendirdiler”
“Doktor kızımı 68 yaşında adamla evlendirdiler”
Bu Habere Oy Verin!

   İstanbul’da 13 yıl önce doktor kızını vuran ve cinayetten hemen sonra intihar etmek üzereyken “Gülen örgütüne katıldığı için öldürdüm” diye bağıran Ali Rıza Çağlar yaşadıklarını anlattı.

Kartal Dr. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Servisi’nde doktor olan 25 yaşındaki Cevahir Çağlar, 1 Temmuz 2003 günü babası ali Rıza Çağlar tarafından pompalı tüfekle öldürüldü. Baba Çağlar daha sonra aynı silahla intihara kalkıştı. Polisin ikna ettiği Çağlar, önce idamla yargılandı, ardından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

Karar 2 kez adil yargılama olmadığı gerekçesiyle bozuldu. Ve sonunda 15 yıla indi. 13 yıldır hapiste olan Çağlar 2 yıl sonra cezaevinde çıkacak.

İşte şu anda Afyon Yarıaçık Cezaevi’nde yatan Ali Rıza Çağlar’ın FETÖ yüzünden kararan hayatı…

‘Bütün ailemi çaldı’

Afyon’un Çay ilçesine bağlı Karacaören Köyü’nde yaşayan 7 kişilik Çağlar ailesinin yolu FETÖ ile küçük kızları Cevahir’in liseye başladığı yıllarda kesişti. İş makinesi operatörü olan Ali Rıza Çağlar 2’si kız 5 evlat sahibiydi. İddialara göre FETÖ’nün ablaları önce Cevahir’i, ardından diğer kardeşlerini örgüt üyesi yaptı. Aile içindeki çatırdama ise baba Çağlar’ın örgüte katılmayı reddetmesiyle başladı. Ali Rıza Çağlar  hayatının değiştiği o günleri şöyle anlattı:

‘Beyinlerini yıkadılar’

“Evlatlarımın hepsi çok zekiydi. FETÖ onlara kancayı taktı. Beyinlerine girip zehirledi. Küçük kızımla başladılar, ailemi ele geçirdiler. Çocuklarım ve eşim Gülen’in emrinde çalışıyordu. Sohbetlere gidiyorlardı. Kandırdıkları kişileri örgüte katıyorlardı. Kızım üniversiteyi kazandı. Ankara Tıp Fakültesi’ni tercih etti. Bana ‘Ankara Üniversitesi’ndeki Atatürkçü oluşumu dağıtmak ve üniversiteyi ele geçirmek için Gülen’in talimatı var. Benim orada okunmam isteniyor” dedi. Tüm çabalarıma rağmen beni dinlemedi ve gitti. Işık evlerinde ablaların yanında kalıyordu. Ben karşı çıktıkça kızım ve ailem Gülen örgütüne biraz daha saplandı. Ve sonunda bağlarımız koptu.

428002230

‘Yaşlı adamla evlenince…’

Kızım örgütün de yardımıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yerleştirildi. Anne ve kardeşlerini de yanına aldı. Gülen’i sevmediğim ve aileme izin vermediğim için, örgüt yuvamın dağılmasına karar vermiş. Ve eşim benden ayrıldı. Beni sürekli tehdit ettiler. Kızımın ve ailemin peşini bırakmamı istediler. Aradan birkaç ay geçtikten sonra kızımın örgüt abilerinden yaşlı bir adamla evlendirildiğini öğrendim. 25 yaşındaki kızım 68 yaşında bir adamla evlenmiş. Cinayet günü karşısına dikildim, ‘Kızım Fethullah ve yapılanması için namusumuzu 10 paralık ettin’ dedim. Yakama yapıştı, ‘Sen mübarek zata laf ettin. Fethullah hocam için her şeyi yaparım, gerekirse ölürüm” dedi ve yüzüme tükürdü. Ben de cinnet getirdim ve tüfekle vurdum. Aynı silahı çeneme dayadım. İntihar edecektim. Tetiğe basacakken polis engel oldu.”

‘Beni hapiste infaz etmek istediler’

2 yıl sonra cezaevinden çıkacağını hatırlatan Ali Rıza Çağlar, “13 yıldır cezaevinde mücadele veriyorum. Cezaevinde bile peşimi bırakmadılar, infaz edilmek istendim. Hep şansa kurtuldum. Her başvurduğum yer bunlardanmış. Bir sonuç alamadım. Bunları anlatmamın nedeni bu örgütün ne kadar tehlikeli olduğunu herkes bilsin. Dosyam, yaşadıklarım ve başvurularım incelensin, acı gerçekler ortaya çıkacak” dedi.

‘Eşim yemeğime zehir bile koydu’

FETÖ’nün eşinin de beynini yıkadığını savunan Çağlar, “Eşim benden kurtulmak için yemekle zehirlemeye çalıştı. moncler outlet shoes

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha