ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

EDREMİT’TEN KANSER HASTALARINA UMUT!

EDREMİT’TEN KANSER HASTALARINA UMUT!
EDREMİT’TEN KANSER HASTALARINA UMUT!
Bu Habere Oy Verin!

Kanserle mücadelede en etkin silah olduğu öne sürülen ve zeytin yaprağında bolca bulunan oleuropein maddesi, Türk bilim adamı Faruk Durukan ve İsviçre’deki bilim adamı Dr. Cankut Yüksel’in çalışmaları ile artık hastalara damar yoluyla verilebilecek.

Kanserle mücadelede en etkin silah olduğu öne sürülen ve zeytin yaprağında bolca bulunan oleuropein maddesi, Türk bilim adamı Faruk Durukan ve İsviçre’deki bilim adamı Dr. Cankut Yüksel’in çalışmaları ile artık hastalara damar yoluyla verilebilecek.

İlaç sektöründe dünya devi olan İsviçre’de hizmet veren Türk Dr. Cankut Yüksel, Türkiye’den bilim dalında Nobel ödülüne aday gösterilen bilim insanı ve iş adamı Faruk Durukan ile irtibata geçerek, kanser hastalığına karşı daha etkin bir çözüm yolu bulmak için uzun süren bir çalışma yaptı. Kanser hastalığı ile mücadelede en etkin madde olan ve yeryüzünde opeuropein deposu olarak bilinen zeytin yaprağından elde ettikleri oleuropeini farklı bir metotla kanser hastalarına veren iki bilim adamı, tıp tarihinde bir ilki başardı.

Oleuropein maddesinin bu güne kadar kanser hastalarına sadece ağız yoluyla verilebildiğini ve bunun da tedavi sürecini uzattığını söyleyen Dr. Cankut Yüksel, uzun süren çalışmaları sonucunda opeuropein maddesini artık kanser hastalarına damar yoluyla verilebildiği müjdesini verdi. Kanser hastalarında ağız yoluyla vücuda alınan opeuropeinin etkisi ile damar yoluyla alınan oleuropeinin etkisi arasında yaklaşık 50 kat etki farkı olduğuna dikkat çeken Dr. Yüksel, “Ben mesleki çalışmalarımı yıllardır ekibimle

birlikte İsviçre’de sürdürüyorum. Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan, Faruk Durukan’ın önderliğindeki bitki özü üretim tesisleri ile bir süre önce irtibata geçtim ve Türkiye’ye geldim. Oleuropein maddesi içeren zeytin yaptığı özünü damar yoluyla kanser hastalarına ve diğer şikayetleri olan hastalara verilebilmesi için yoğun bir çalışma kaydettik. Saflaştırma çalışmaları yaptık. Kanser hastalarına şimdiye kadar dünyada hep ağız yoluyla sıvı ve kapsül olarak tedavi yapılıyordu. Çalışmalarımız sonuç verdi

ve artık bu ilacı doğrudan vücuda damar yoluyla verebiliyoruz. Bu da hastalık ile mücadelede ağız yoluyla alınan ilaçlara oranla 50 kat daha fazla etki sağlıyor ve miktarı arttırmak suretiyle de tedavide yüzde 100’e yakın bir başarı kaydedilmiş olunuyor. Bu konuda preklinik ve klinik çalışmalarımız tamamlandı. Bu buluş, dünyadaki tüm kanser hastaları için yeni ve etkili bir umut ışığı olacaktır. Zeytin yaprağı özü ve diğer bitkisel özleri ilaç olarak Avrupa’da Bolada Swis isimli şirketimizde bulabilirsiniz.

Çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık ve zeytin yaprağı özünün ruhsatını almak için gerekli girişimlerimiz başlatıldı” diye konuştu.

Türk bilim insanı Faruk Durukan ise, Türkiye’nin ilk ve tek bitki özü üretim tesislerine ve dünyanın en büyük bitki özü reaktörüne sahip olmaktan ve insanlık adına böylesine önemli başarılara imza atmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha