ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

”Erdoğan’ı 4 yıl içinde öldürecekler”

”Erdoğan’ı 4 yıl içinde öldürecekler”
”Erdoğan’ı 4 yıl içinde öldürecekler”
Bu Habere Oy Verin!

   Daha önce başkent Viyana’daki Schwechat Uluslararası Havalimanı’ndaki panolara yansıtılan Türkiye karşıtı ifadelerle gündeme gelen Avusturya’da, 15 Temmuz darbe girişimini protesto eden Türklerin evlerine Türk bayrağı asmaları yasaklanmıştı. Dahası, Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Reinhold Mitterlehner kısa bir süre önce Türkiye’nin AB üyelik müzakerelerine karşı olduğunu açıkladı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhinde açıklamaları ile tepkileri üzerine çeken Avusturya’dan bir tepki çekecek söylemde  Irak kökenli Avursturyalı yazar Amer Albayati’den geldi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişiminin ardından Avusturya’da yoğunluk kazanan Türkiye karşıtı kampanya, yeni skandallarla devam ediyor. Avusturya’nın çok okunan gazetelerinden Kurier’in söyleşide bulunduğu Irak asıllı Avusturyalı yazar Amer Albayati Türkiye hakkında abartılı iddialarda bulundu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2020 yılına kadar öldürüleceğini iddia etti

Avusturya  da yayın yapan bir gazete Karoline Krause imzasıyla yayınlanan “Erdoğan soğuk savaşı geliştiriyor” başlıklı söyleşide, Avusturya Liberal Müslümanlar İnisiyatifi (ILMÖ) kurucusu Amer ’nin Türkiye ile ilgili iddiaları okuyuculara aktarıldı.

Ulusal bir gazetecinin Türkçe’ye çevirdiği söyleşide Albayati, Erdoğan’ın 4 yıl içinde öldürüleceğini belirtti. Albayati, “2020 yılına kadar ya düşmanları tarafından öldürülecektir ya da kendi yandaşları tarafından yok edilecektir” dedi. AKP içinde, FETÖ kapsamında yaşanan toplu tutuklamaları onaylamayan kişilerin bulunduğunu iddia eden Iraklı yazar ayrıca, “Erdoğan patlamaya hazır bombanın üstünde oturmaktadır. Ona siyasetini değiştirmeyi tavsiye ederim” dedi.

Irak doğumlu “imam, yazar, radikal İslam ve terör uzmanı” gibi etiketler taşıyan Amer Albayati, söyleşide özetle,15 Temmuz darbesi sonrasında olayların normalleştiğini ancak sabit bir durum olmadığını, insanların korktuğunu, toplu tutuklamalarla yetişmiş eleman sıkıntısı ortaya çıkardığını iddia etti.

İddialarına Türkiye’de bir Araplaşma süreci yaşandığı savıyla devam eden Albayati, bir çok yerde trafik ve cadde isimlerinin Arapça yazıldığını ve ‘Türkiye’nin bir İslam Cumhuriyeti olma yolunda’ olduğunu da sözlerine ekledi.

Söyleşide Erdoğan’ın popülist bir anlayışla hareket ettiğini, Müslümanı Müslümana karşı kışkırttığını ifade eden Albayati, Erdoğan’ın ABD, Yahudiler ve Avrupa, özellikle Avusturya’ya yönelik nefreti körüklediğini savundu.

Daha önce Almanya’da gündeme gelen, ‘Türk camileri Ankara tarafından yönetiliyor’ söyleminin Avusturya’daki sıkı takipçilerinden biri olduğu gözlemlenen Albayati, internetteki blogundan sıklıkla Türkiye’ye ilişkin görüşlerini içeren yazılar paylaşıyor. Albayati’nin kurucusu olduğu ILMÖ, Müslüman ülkelerin vatandaşlarının Avrupaya entegrasyonu konularında çalışmalar yürütüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha