ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HER ŞEY VAR DESTEK YOK !

HER ŞEY VAR DESTEK YOK !
HER ŞEY VAR DESTEK YOK !
Bu Habere Oy Verin!

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve yardımcılarının şehir şehir gezerek kırmızı dipli mumla davetleri karşılık bulmadı.  Başbakan Binali Yıldırım, MHP genel başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere bir çok siyasetçi, bürokrat ve Belediye Başkanını organizasyona davet eden yücel Yılmaz’ın gayretlerini karşılığını alamadı.

Kırkpınar dan sonra en önemli organizasyon olarak gösterilen Kurtdere yağlı güreşlerine beklenen ilgi sivil toplum kuruluşlarından ve vatandaşlardan geldi. Siyasetçi ve bürokratların çoğunun Ankara da bulunması sebebiyle, milletvekili ve Belediye Başkanlarının katılımının az olması dikkatleri çekti.

Bu yıl 36.sı düzenlenen Kurtdere yağlı güreşlerini Orhan Okulu Kazandı. Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet pehlivan anısına düzenlenen yağlı güreşler bu gün akşam saatlerinde sona erdi. Finale kalan Ali Gürbüz ve orhan okulu mücadelesini kazanan Orhan Okulu şampiyon oldu ve altın kemerin sahibi oldu. Müsabakalar sonucu 1. olan Orhan okulu ya altın kemerini Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı taktı.
Çeşitli boylarda 1200 güreşçinin katıldığı büyük organizasyona 76 başpehlivan boy gösterdi. Karesi Belediyesinin son 3 senedir büyük emek verdiği Kurtdere güreşlerine ilgi her geçen yıl daha fazla olması Balıkesir adına güzel bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Güreşçilerin kapanişta Türk bayrakları ile yaptığı gösteri seyirciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

13920754_720070461465784_1070538042106647175_n

 

TRT YE TEPKİ VAR!
Kırkpınar, Elmalı ve Samsun da gerçekleştirilen güreşleri değişik kanallardan tüm dünya ya canlı veren TRT ye tepki gösterildi. Kurtdereli Mehmet pehlivan gibi önemli şahsiyetin anısına düzenlenen bu turnuvanın TRT den yayınlanmaması güreş severler tarafından tepkiyle karşılandı. Balıkesir Bürokrasisinin ve siyasetçilerin bu konuda yeterince çalışmadığı fikirleri ön plana çıktı. Organizasyonda meydana gelen ufak tefek aksaklıklar yanında beğeni gören güreşlerin tanıtımında yeterli gayretin gösterilmediği ve tanıtım kanallarının işletilmediği ön plana çıktı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha