ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İSTANBUL OTOGARI TAHLİYEMİ EDİLİYOR ?

İSTANBUL OTOGARI TAHLİYEMİ EDİLİYOR ?
İSTANBUL OTOGARI TAHLİYEMİ EDİLİYOR ?
Bu Habere Oy Verin!

     Bu gün bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya da Esenler otogarının tahliye edileceğine dair haberler çıktı. Herkes Otogar nereye gidiyor sorularına cevap ararken İstanbul Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili açıklama geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklama şu şekilde;

  “İstanbul Otogarı’nın işletme hakkı, 4 Mayıs 2019 tarihine kadar Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği’ndedir.

Basın Yayın Organlarında Haberlere konu edildiği şekilde, İstanbul Otogarının tahliyesi söz konusu değildir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yazısı, Otogarın İşletmecisine yöneliktir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Otogar İşletmecisi arasında önceden beri devam eden ihtilaflar mevcuttur. İşletmeci, UKOME tarafından, “Otoparka giriş-çıkışlar ilk 25 dakika için ücretsizdir” şeklinde alınan kararlara uymamaktadır.

Vatandaşlarımızın şikayetleri ve Belediyemizin tespitlerine istinaden işletmeciye idari para cezası verilmektedir. Bu cezalara karşı açılan davalar reddedilmektedir. Ayrıca, sözleşmeye göre otoparkı işletme hakkı olmadığından işletmeciye 2014 yılında dava açılmış olup halen devam etmektedir.

Haberlere konu olan yazımız ise, şirketin projeye aykırı imalat ve kullanımlarının olduğu tespit edildiğinden, bu husus yasal ve rutin bir işlem olarak İşletmeciye bildirilmiştir.

İşletmecinin mevcut durum itibariyle, hukuki süreçler dahilinde, otogarı işletme hakkı sözleşmeye dayalı olarak devam etmektedir.

Yasal çerçevede gönderdiğimiz yazı nedeniyle Belediyemize yönelik yapılan ithamlar haksız ve mesnetsizdir. ”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha