ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

MURAT KEKİLLİ BALIKESİRİ SALLADI

MURAT KEKİLLİ BALIKESİRİ SALLADI
MURAT KEKİLLİ BALIKESİRİ SALLADI
Bu Habere Oy Verin!

    Sanatçı Murat Kekilli yeni bestelediği 15 Temmuz Marşı’nı Milli İrade Meydanın’da demokrasi nöbetine katılan binlerce Balıkesirli ile birlikte söyledi.

Sanatçı Murat Kekilli yeni bestelediği 15 Temmuz Marşı’nı Milli İrade Meydanın’da demokrasi nöbetine katılan binlerce Balıkesirli ile birlikte söyledi.

Balıkesir Milli İrade Meydanı’nda yeni bestelediği 15 Temmuz Marşı’nı Balıkesirlilerle birlikte söyleyen Murat Kekilli, yaptığı açıklamada sanat dolu bir gecede grubuyla birlikte Balıkesir’e gelmek istediğini ifade ederek, “Kaderde böyle yazgı varmış, kem günler gelecekmiş ülkemize, böyle bir yazgı varmış. Tüm toplumların başına zamanında böyle şeyler gelmiş, bize de bu yüzyılın bu tarafında denk geldi. Allah böyle deneyimler göstermesin çok zor bir şey atlattık, esasen çok karanlık bir döneme girebilirdik. Allah bu konuda yüzümüze baktı. Aziz milletimiz ki onlarla yan yana, omuz omuza verip bu darbe girişimine karşı birlikte mücadele etmenin inanın ben de o şerefi yaşadım. Bu insanlarla yan yana durmak, birlikte sokakta slogan atmak, biz demokrasi aşığıyız demokrasimizi istiyoruz demek, sivil iradeye siyasi iradeye sahip çıkmak, silahların gölgesinde bir hayat istememek, var gücümüzle bunu savunduk ve başarılı olduk. Başarılı olduk ama bir sürü şehide mal oldu. Malum hiç bir zafer şehitsiz, bedelsiz kazanılmıyor, olmuyor. Bunun bedeli çok ağır oldu ama kazanımının da çok büyük olacağını ümit ediyoruz.

sanatci-murat-kekilli-yeni-besteledigi-15-temmuz-marsini-milli-002

 Dünyaya model olmuş bir ülkemiz var artık şu an. Burası dünyanın 3. sınıf değil 1. sınıf ülkesi, hatta dünyanın en güzel ülkesi benim için. Özgürlük ve bağımsızlığını kazanmak isteyen tüm ülkelerin modeli Türkiye. Bu işin nasıl yapılacağını gördüler. Silahsız ve sadece yürekle biz bu iş nasıl yapılır gösterdik. Tanklara, kah uçaklara kah mermilere karşı durarak biz bunu başardık. Allah şehitlerimizin mekanlarını cennet etsin. Bundan sonra çok güzel günler bekliyor ülkemizi, umutla bekliyorum o güzel günleri göreceğimizi biliyorum. Demokrasi nöbetleri tez zamanda bitecek. Başka bir birliktelik oldu burada, nöbet kardeşliğimiz oldu. Sokaklardan meydanlara geldik şimdi bundan sonra muhasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için önümüz açık barış ve huzur içinde günler bekliyor. Askerimizle, polisimizle sivil halkımızla tek vücut olarak müthiş yerlere ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

malatyaguncel.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha