ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SAKA “ YANGINLAR NEDEN MADEN SAHALARINDA”

SAKA “ YANGINLAR NEDEN MADEN SAHALARINDA”
SAKA “ YANGINLAR NEDEN MADEN SAHALARINDA”
Bu Habere Oy Verin!

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da sosyal medyadan ve basın bülteni ile de bu düşündüren tesadüfe dikkat çekti. Başkan Saka, Kazdağlarının gelecek kuşağa bırakılacak çok değerli bir miras olduğuna dikkat çekerken “Ne tesadüftür ki, bu bölgede yangınlar sürekli olarak madenin çevresinde çıkmaya devam ediyor” dedi.

 25428

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Kazdağları,Hanlar-Talimalanı bölgesinde çıkan orman yangını ile ilgili olarak incelemede bulundu. Sürekli olarak aynı bölgede yangın çıkmasına vurgu yapan Başkan Saka, Kazdağları’nın korunarak gelecek kuşaklara aktarılması gereken bir doğal güzellik olduğunu ifade etti.

 

Edremit ilçesi sınırlarında ki Kazdağları Hanlar-Talimalanı mevkiinde bulunan maden sahası yakınlarında önceki gün henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangını rüzgârında etkisi ile Havran ilçesi kırsalında bulunan ve Kazdağları eteklerindeki Beyoba köyü yakınlarındaki karaçam ormanına yayılmıştı. Havadan ve karadan yoğun müdahale sonrasında kontrol altına alınan yangında30 hektar ormanlık arazinin zarar gördüğü açıklanmıştı.

 

Sabah saatlerinde yangın bölgesine giderek incelemelerde bulunan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, hep aynı bölgede ardı ardına orman yangını çıkmasına değinerek “Kazdağları bir kuru dalı bile heba edilemeyecek kadar değerlidir. Gelecek kuşaklara aktarılması gereken bölgemizin ve ülkemizin doğal güzellilerindendir. Hanlar-Talimalanı bölgesinde yer alan madenin çevresinde 3 ayrı noktada başlayan yangın, itfaiye ekiplerinin havadan ve karadan yoğun çalışmaları sonucu kontrol altına alındı. Ne tesadüftür ki, bu bölgede yangınlar sürekli olarak madenin çevresinde çıkmaya devam ediyor!” dedi. Kontrol altına alınan yangın ile ilgili ekiplerin bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha