ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAŞ DÖNDÜREN PERFORMANS SERGİLİYOR

BAŞ DÖNDÜREN PERFORMANS SERGİLİYOR
BAŞ DÖNDÜREN PERFORMANS SERGİLİYOR
Bu Habere Oy Verin!

 

Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın baş döndüren performanslarıyla büyülediği “39 Basamak”, yeni sezona Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde “Merhaba” diyor! Gerilim atmosferinin çevrelediği, alabildiğine çılgın bir komediyi sahneye taşıyan oyun, 5 Ekim Çarşamba ve 6 Ekim Perşembe akşamı yeniden tiyatro severlerle buluşuyor…

Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın baş döndüren performanslarıyla büyülediği “39 Basamak”, yeni sezona Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde “Merhaba” diyor! Gerilim atmosferinin çevrelediği, alabildiğine çılgın bir komediyi sahneye taşıyan oyun, 5 Ekim Çarşamba ve 6 Ekim Perşembe akşamı yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor.

 

Korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle bir araya getiren “39 Basamak”; Demet Evgar, Engin Hepileri, wholesale michael kros outlet Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın muhteşem performanslarıyla, sahnelendiği ilk günden bu yana büyük beğeni topluyor.

 

John Buchan’ın usta kalemini ve Alfred Hitchcock’un sinema dehasını tiyatro sahnesinde buluşturan “39 Basamak”, dünyanın en ünlü kovalamaca hikayelerinden biri. Gerilimli ama bir o kadar da komik bir casusluk serüveni “39 Basamak”ta ustaca kullanılan kara mizahla, dinamizm hiç azalmıyor.

 

1935 Ağustos’unda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik ve heyecanlı bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder.

 

Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu Müşterek isimli oluşumun üstlendiği “39 Basamak”, 5 Ekim 2016, Çarşamba ve 6 Ekim 2016, Perşembe akşamları Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde yeniden tiyatroseverlerle buluşuyor. Başlama saati 20:30 olan oyunların biletleri Biletix, Zorlucenterpsm. com ve Zorlu PSM gişelerinde!

 

Bilgi için:

biletix.com

twitter.com/39Basamak

facebook.com/39Basamak

 

“39 BASAMAK” HAKKINDA

 

John Buchan’ın, Alfred Hitchcock tarafından 1935’te beyazperdeye taşınan “39 Basamak” adlı gerilim romanı; daha sonra Patrick Barlow tarafından tiyatroya uyarlandı. Heyecan yüklü atmosferine incelikli ama geri planda duran bir mizah dozu da eklenen oyun, gerilim çerçeveli müthiş bir komediyi sahneye taşıyor.

 

Mehmet Ergen’in Türkçeleştirdiği “39 Basamak”, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, hareket düzeni Alpaslan Karaduman’a, kukla tasarımı ise Candan Seda Balaban’a ait. Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu “Müşterek” isimli yeni oluşumun üstlendiği “39 Basamak”;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha