ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“SEYİR TERASI YAPILIRSA TURİZM POTANSİYELİ ARTAR”

“SEYİR TERASI YAPILIRSA TURİZM POTANSİYELİ ARTAR”
“SEYİR TERASI YAPILIRSA TURİZM POTANSİYELİ ARTAR”
Bu Habere Oy Verin!

Gömeç İlçesi’nin doğusunda yer alan Madra Dağı’ndaki Atatürk Kayalıkları İzleme Noktası’nın ziyaretçilerin ilgisini çektiğini söyleyen işletmeciler, daha geniş bir izleme terası kurularak turizm potansiyelinin arttırılabileceğini söyledi.

Gömeç İlçesi’nde Madra Dağı eteklerinde yer alan Atatürk Kayalıkları’nı izlemek isteyenler, Çanakkale-İzmir karayolu üzerinde Belediye’nin oluşturduğu Atatürk Kayalıkları İzleme Noktası’nı dolduruyor. Edremitkörfezine gelen çok sayıdaki tatilci, Ayvalık adalar gezisine giderken, Atatürk Kayalıkları İzleme Noktası’nda mola veriyor. Atatürk kayalıklarını izleyen vatandaşlar, bol bol fotoğraf çekiyor. Ancak izleme noktasının yetersiz kaldığını savunan Atatürk Kayalıkları İzleme Noktası Kafeterya İşletmecisi Veysel Uçum, turlarla çok sayıda ziyaretçinin geldiğini söyleyerek “Gelen insanları burada ağırlıyoruz. Karşıda gördüğünüz gibi ağaçlar kayalıkların önünü kesiyor. Bir önlem alınıp bir izleme terası kurulmasını Belediye’den isteyeceğiz. İzleme terası kurulursa daha çok dikkat çeker. GömeçBurhaniye ile Ayvalıkarasında sıkışmış bir yer. Hak ettiği ilgiyi yeterince görmüyor. Bu tür düzenlemelerle turizm potansiyeli arttırılabilir” dedi.

Kayalıkları izleyen öğretmen Cengiz Könen,”Ben 8 yıl önce ilk kez burayı gördüğümde çok etkilenmiştim. Bu bölgeden her geçişimde Atatürk kayalıklarını seyretmekten çok keyif alıyorum. Daha fazla tanıtılmalı” dedi. Aykut Alp Çağıran kayalık reklamının daha çok yapılması gerektiğini belirtti ve “Sonuçta Atatürk bizim ulu önderimiz. Burada çok güzel siluleti var. Herkesin görmesi lazım” diye konuştu. Burak Özçelik ise, “Tur rehberi ‘Atatürk siluetini göreceğiz’ deyince inanmadım. Güldüm geçtim. Ama yandan bakınca çok benziyor. Hayran kaldım” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha