ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SONBAHAR’DA BAŞKA GÜZEL!

SONBAHAR’DA BAŞKA GÜZEL!
SONBAHAR’DA BAŞKA GÜZEL!
Bu Habere Oy Verin!

Deniz, dağ ve termal sağlık turizmi ile yılın 12 ayı yerli ve yabancı turistlere hizmet eden Edremit Körfezi’nin incisiAkçay’da, tatillerine devam eden yerli turistlere, “Sonbaharda Akçay nasıl olur?” sorusunu sorduk.

Havran, Edremit, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçelerini içinde barındıran, efsanevi Kaz Dağları ve Madra Dağı’yla çevrelenen, Kuzey Ege’nin vazgeçilmez turistlik bölgesi Edremit Körfezi’nde, yılın 12 ayı turizm devam ediyor. Yerleşik nüfusu 308 bin civarında olan Edremit Körfezi’nde, okulların kapanmasıyla birlikte nüfus 1 buçuk milyonun üzerine çıkıyor. Mavi Bayraklı plajları, turistlik adaları, tarihi ve kültürel mirasları, efsaneleri, ören yerleri, bin pınarlı Kaz Dağları, her derde deva şifalı termal sularıyla 365 gün yerli ve yabancı konuklarını ağırlayan Edremit Körfezi’nde son bahar güzellikleri yaşanmaya başladı.

10298_585109

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin sona ermesi ve okulların açılmasıyla birlikte, tatilci yoğunluğu yarı seviyelere düşen Edremit Körfezi’nin incisi Akçay’da tatilcilere “Sonbaharda Akçay nasıl olur” sorusunu yönelttik. Ayrıca, bayram tatilcileri ve yaz tatilcilerinin büyük çoğunluğu bölgeden ayrılınca, Edremit Körfezi’ni İzmir, Çanakkale ve Bursa illerine bağlayan D-550 Karayolu’nda da trafik akışının normal seyrine döndüğü gözleniyor.

TV100 mikrofonlarına konuşan uzun soluklu tatilciler, Akçay’ın her mevsimde ayrı bir güzellikte olduğunu ifade ederek, özellikle kış aylarında görülmeye değer olduğunu söyledi. Alpler’den sonra dünyanın en bol oksijenine sahip bölgesi konumundaki Kaz Dağları’nın eteklerinden gelen oksijen ve termal sularla şifa bulduklarını belirten tatilciler, sonbahar ve kış aylarında da tüm vatandaşlarıEdremit Körfezi’ne davet etti. Bazı vatandaşlar, Akçay’da duyarsız tatilcilerin çevreyi kirlettiğini söylerken, bazıları da, Edremit Körfezi’nin yeterli tanıtımının yapılmadığını vurgulayarak yetkililere seslendi. Yaz tatili sezonu ve Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte Akçaylılar ve az sayıda tatilciyle beraber ferah bir Akçay ile baş başa kalmaktan mutlu olduklarını söyleyen tatilciler, her gün güneşin batışını seyretmek için kordona çıkıp banklardaki yerlerini alıyor.

tv100.com.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha