ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“VEFASIZLIK” KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİMİZ Mİ?

“VEFASIZLIK” KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİMİZ Mİ?
“VEFASIZLIK” KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİMİZ Mİ?
Bu Habere Oy Verin!

    Balıkesirli usta sinema sanatçısı Tamer Yiğitin düzenlenen 10. cu sinema günleri’nde adının geçmemesi Balıkesir adına büyük ayıp olarak görüldü. Organizasyon 3 Ekimde Balıkesirde başlayacak. Sinema severler 5 gün boyunca sinemaya doyacak.

Balıkesir Sinema Amatörleri Derneği’nin 10 yıldan bu yana ‘Mahallenin Orta Yeri Sinema’ temasıyla düzenlediği ‘Balıkesir Sinema Günleri’ bu yıl 3-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinliğe İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karesi Belediyesi ve Cinemarine sinemaları ‘düzenleyici ortak’, Yaylada AVM, Sevgi Hastanesi, Yeni Haber Gazetesi ve Onhann Hotel sponsor olarak destek verecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün göndereceği filmler Cinemarine ile Karesi AVM’de gösterilecek.
SAM-DER Başkanı Mesude Eğilmez bugün Onhann Otel’de yönetim kurulu üyeleri ve sponsor kurumların temsilcileriyle düzenlediği basın toplantısında etkinlikle ilgili bilgiler verdi. Eğilmez, “Her yıl olduğu gibi bu yıl ki programda gösterilecek tüm filmleri halkımız ücretsiz olarak izleyebilecek. Onuncu yılında henüz ‘sinema günleri’ formatında devam eden bu sanat etkinliğinin kısa bir zaman içinde ulusal bir film festivaline dönüşmesi en büyük arzumuzdur. SAM-DER camiası olarak Balıkesir’in birden fazla ulusal ve uluslararası sanat festivalini yaşatabilecek bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz” dedi.
ZEUS ALTARI 3 EKİM’DE SAHİBİNİ BULUYOR
Önde gelen sinema sanatçılarının kendilerini yalnız bırakmadığını belirten SAM-DER Başkanı Mesude Eğilmez, “3 Ekim akşamı gerçekleştirilecek açılış töreninde Film Yönetmenleri Derneği Başkanı Reis Çelik, yönetmen Faruk Hacıhafızoğlu ve aktör Halil Ergün de aramızda olacak” diye konuştu. Sinema Günleri kapsamında Türk sinemasına katkıda bulunan isimlere verilen Zeus Altarı ödül töreninin bu yıl da gerçekleştirileceğini açıklayan Eğilmez, “Bu ödülü 2011 yılında Tuncel Kurtiz’e, 2012’de Süleyman Turan’a, 2013 yılında Aytaç Arman’a sunmuştuk. 2014 ve 2015’de ödül verilmemişti. Bu yıl ödüle çok değerli sanatçımız Halil Ergün layık görüldü. Zeus Altarı ödülünü açılış töreninde kendisine sunacağız” dedi.
KAR KORSANLARI İLE BAŞLAYACAK
Faruk Hacıhafızoğlu’nun yönettiği “Kar Korsanları”nın galasıyla başlayacak sinema günlerinde “Kelebeğin Rüyası”, “Neden Tarkovski Olamıyorum”, “Unutursam Fısılda”, “Yozgat Bules”, “Daire”, “Kocan Kadar Konuş”, “Dolanma”, “Kuzu”, “Eyvah Eyvah 2”, “Köstebekgiller”, “Bana Masal Anlatma”, “Çanakkale Yolun Sonu”, “Sende Gitme Triandafilis” filmleri ile “Göçlerin Gölü” adlı belgesel gösterilecek. Sinema Günleri 8 Ekim’deki “Ustalara Saygı” konulu söyleşiyle sona erecek. Söyleşiye Yönetmen Tunç Başaran, yapımcı Arif Keskiner, oyuncular Meriç Başaran ve Nilüfer Aydan katılacak. Balıkesirli usta sinema sanatçısı Tamer Yiğit’in organizasyon da adının geçmemesi Balıkesirliler tarafından “vefasızlık” olarak nitelendirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha