ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“BENDE MEMNUN DEĞİLİM”

“BENDE MEMNUN DEĞİLİM”
“BENDE MEMNUN DEĞİLİM”
Bu Habere Oy Verin!

Belediye Başkanı Hüseyin Sarı Erdek’teki kirlilikten kendisinin de memnun olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda Erdek merkez ve tatil köylerinde oluşan çöp sorunu ve çevre kirliliği haberimize Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’dan açıklama geldi.

İlçenin temizlik işlerini üstlenen kuruluşun çok az ücretle taşeron işçi çalıştırması sebebiyle çalıştıracak insan bulamadığını söyleyen Sarı yetersiz personel sebebiyle ilçenin mahallelerinin pis olduğunu vurguladı. Başkan Sarı açıklamasında şunlara yer verdi;

“Aslında Belediye olarak temizlik işlerini biz üstlensek çok daha başarılı oluruz. Zaman zaman işçiye maaş ödemelerimiz aksasa da işçiler sigortalı olup iş güvencelerine sahip bulunmaları nedeniyle çok daha iyi çalışır. Anack şu var’ki işçi sayımız bunun için yeterli değil. Erdek’in merkez ve tüm kırsal mahallelerinde bu işi yapabilmemiz için ortalama 200 personele ihtiyacımız var. Önceki Belediye Başkanı Hüseyin Aysan norm kadro uygulamaları sırasında ihtiyacımız yok diyerek belediye bünyesinde çalışan işçi kadrosunu başka kurumlara dağıtılmasına sebep oldu. Eğer o personeller dağıtılmasaydı bu gün Belediye olarak temizlik işlerini kendimiz yürütürdük” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha