ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

CANBEY “SADE SODA”NIN TANITIMINA KATILDI

CANBEY “SADE SODA”NIN TANITIMINA KATILDI
CANBEY “SADE SODA”NIN TANITIMINA KATILDI
Bu Habere Oy Verin!

Basın ilan Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı görevi yanında ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan yardımcılığını’da beraber yürüten Mustafa Canbey   ÖNDER tarafından çıkarılan “Sade Soda” dergisi Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nde düzenlenen etkinlikte hazır bulundu.

bilal-erdogan-a-hediye-etti-7745132

Etkinlikte konuşan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, kendisinin de öğrencilik döneminde arkadaşlarıyla dergi çıkardığını belirterek, “İlk sınıf dergimizin ismi Gülnihal idi. Devekuşu’nun kapağında gördüyseniz Çeçenistan’ın bombalandığı yıllarda çıkan bir dergiydi. Bizim dergimiz de Bosna-Hersek’in bombalandığı yıllarda çıkmaya başlamıştı. O zaman 300 dergi basıp, satış, reklam gelirini Bosna-Hersek’e göndermiştik.” dedi.

 

 

“Genel anlamda gençliği yakalamak, onlarla konuşabilmeyle ilgili biraz yol almamız, biraz daha geniş kapsayıcı olmamız gerekiyor. Bu ülke 80 milyonuyla bizim ülkemizdir. 15 Temmuz gösterdi ki bizim gidecek yerimiz yok, dara düştüğümüzde çalacağımız kapımız yok. Biz burada eğer dışarıda da bu kadar çok düşmanımız var ise eğer, bizim geleceğimiz üzerinde hesapları, planları olan odaklar varsa eğer o zaman bizler birlik olmak zorundayız. Asgari müştereklerimizin etrafında kardeş olmak zorundayız. Zaten imam hatip eğitimimizin gereği de nedir, ümmet bilincinin tabana yayılması, herkese anlatılması, ulaştırmasıdır. O zaman Sade Soda sadece imam hatiplilerin dergisi olmasın, Türkiye’deki bütün gençlerin dergisi olsun.”

imam-hatipli-ogrencilerin-cikardigi-sade-soda-dergisi-tanitildi_938fc48-670x330

– “İmam hatipli gençler tankların üstüne çıktılar”

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ise, dergiyi çıkaran gençleri kutlayarak, “Bizlere ihtiyaç duymadan çok güzel bir dergi çıkardılar. Ben 15 Temmuz öncesi verdiğim röportajlarda da hep gençlerle ilgili olumlu cümleler kullanmışımdır. Bu dergiyi çıkaran imam hatipli gençler 15 Temmuz’da tankların üstüne çıktılar, önünde dimdik durdular. Gençler bizden daha iyiler, daha iyi de olacaklar yeter ki gençlere bu fırsatı verelim. Dergi camiamıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

Etkinliğe, derginin yazarları ve imam hatipli öğrencilerin yanı sıra, Anadolu Ajansı (AA) İstanbul İdari İşler Müdürü Sabri Çelebioğlu, AA Kültür Sanat Haberleri Editörü Bünyamin Yılmaz, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey gibi isimler katıldı.

mustafa-canbey

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha