ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DARISI BALIKESİR’İN BAŞINA!

DARISI BALIKESİR’İN BAŞINA!
DARISI BALIKESİR’İN BAŞINA!
Bu Habere Oy Verin!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Eskişehir’de yapımı tamamlanan 35 bin kapasiteli stadın 30 Kasım’da Gençlik ve Spor Bakanlığına teslim edilip, hizmete gireceğini söyledi… Turan, “Eskişehir stadyumu Türkiye’nin en büyük, kıymetli ve modern statlarından bir tanesi olacak” dedi.

stad

 

İşte Türkiye’nin yeni stadının baştan sona yapım aşamaları ve özellikleri…

“Çelik çatı toplamda 38 bin 690 metrekare alana sahip ve 28 ana kirişten oluşmaktadır. Stadyumda çelik çatı kaplaması olarak uçlarda polikarbonat diğer kısımlarda çift katlı kenet sistem uygulaması yapılmıştır.”

“Ayrıca çatıda saha aydınlatmaları ve radyant ısıtıcı uygulamaları için kedi yolları var. Eskişehir stadı toplam 16 bloktan oluşuyor.” “İçinde seyirci fuayeleri, localar, antrenman salonları, hakem odaları, basın çalışma alanları, toplantı salonları, restoranlar, takım mağazaları, güvenlik odaları, revirler, mescit, sporcu ve seyirci tuvaletleri gibi çok çeşitli alanlar bulunuyor”

satad-3

“Burada bin 650 araçlık otopark alanı mevcut. Ayrıca stadyumun 4 köşesinde kapalı otopark girişleri bulunmaktadır.” Mehmet Ergün Turan, Eskişehir stadın en önemli özelliğinin başında çelik çatı imalatının geldiğine de değindi. Stadın çatı kaplaması tüm tribünlerinin üzerini kapatacak.

stad-1

Şimdi gözler üç yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri döneminde Balıkesir’e yeni ve modern bir stad sözü veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’a çevrildi. A.Edip Uğur’un Cumhhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ile olan yakın dostuluğu kamuoyu tarafından yakından bilindiği için böyle bir eserin şehre kazandırılması pek zor olmayacağı kanaati kamuoyunda ön planda.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha