ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

EDİP UĞUR VİZYON KATIYOR!

EDİP UĞUR  VİZYON KATIYOR!
EDİP UĞUR VİZYON KATIYOR!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Bandırma’ya Dünya ve Türkiye’nin ilk mimari temalı parkını yapacaklarını belirtti. Proje Bandırma Belediyesi ile koordineli olarak Malta deresinde gerçekleşecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması’nda dereceye giren projelere düzenlenen törenle ödülleri verildi. 99 projenin yer aldığı yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur verirken, birinci olan ekibe ödülünü Vali Ersin Yazıcı sundu.

Ödül töreni konuşmasında yeni bir proje yarışmasının duyurusunu yapan Başkan Uğur, Bandırma’ya Dünya ve Türkiye’nin ilk mimarlık temalı parkını yapmak istediklerini belirtti. Yeni yarışmanın mimar ve mühendisleri de yakından ilgilendirdiğini ifade eden Uğur, “Türkiye’nin hatta Dünya’nın ilk Mimarlık Temalı Parkını hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu parkta şehir planlama, mimarlık, peyzaj mimarlığı, inşaat mühendisliği öğrencilerinin kitaplarını 1/1 ölçekte 3. Boyuta taşıyacağız. Akademisyenlerin temel eğitimi öğrencilere etkin bir şekilde anlatabileceği, öğrencilerin yapı ve çevre standartlarını, ölçülerini, kesitlerini, hacimlerini dokunarak öğrenebileceği deneysel ortamlar sağlayacağız. İnşaat, mimarlık, planlama alanında müze, fuar, eğitim kampları, atölyeler, çeşitli etkinliklerin de bulunacağı tematik park ulusal ve uluslararası ölçekte eğitim süreçleri ve mesleki pratik açısından destek sağlayacak, meslekler arası sinerjiyi güçlendirecektir. Ayrıca bu parkta halkın her kesimine hitap edecek ticaret, konaklama, rekreasyon fonksiyonları bulunacak ancak bu fonksiyonlar daha önce hiç görülmeyen bir şekilde halkın deneyimine sunulacaktır. Bu noktada en önemlisi geleceğin ideal kent ve mekânları için 7’den 70’e toplumsal bilinci geliştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Bandırma’nın yenilikçi kimliği tanımlanacak

Mimarlık temalı park projesi yarışmasını uluslararası ölçekte düzenlemeyi planlıklarını açıklayan Başkan Uğur “Bandırmamız geleceğin en önemli sanayi ve lojistik kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir. Biliyorsunuz ki sanayi, ARGE ve üniversite olmadan olmaz, ideal kentsel çevreyi üretmeden olmaz. Bandırma büyükşehirlerdeki nüfus baskısını üstlenmeye aday bir kent olarak kentsel gelişme sürecine böyle bir proje ile mesaj vermektedir. Çevre kentlerden onlarca üniversitenin en kolay ve hızlı şekilde ulaşabileceği bir konumda olan Bandırma’nın yenilikçi kimliğini bu proje ile hep birlikte tanımlayacağız” dedi.

 

Ödül törenine Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Mimarlar Odası Balıkesir Şube Başkanı Ali Özerk, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK’ların temsilcileri, jüri üyeleri, mimarlar,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha