ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“HEDEFİMİZ BURAYI DÜNYA MARKASI YAPMAK”

“HEDEFİMİZ BURAYI DÜNYA MARKASI YAPMAK”
“HEDEFİMİZ BURAYI DÜNYA MARKASI YAPMAK”
Bu Habere Oy Verin!

Ayvalık ile Cunda Adasını birbirine bağlayacak olan ve halk oylaması ile seçilen köprünün inşaatı hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen köprüdeki çalışmaları Belediye Başkanı Edip Uğur yerinde inceledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Cunda Adasını ana karaya bağlayacak olan dolgu yolun yerini alacak köprüde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Mimari projesi halk oylaması ile belirlenen köprü inşasındaki çalışmaları yakından takip eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur “Körfezimizin incisi Ayvalık’ın çehresine değer katacak, marka değerini yükseltecek ve modern şehirciliğin imkanlarıyla buluşturacak olan Cunda Köprümüzü, Emniyet Müdürümüz Ercan Dağdeviren, İl Başkanımız Dinçer Orkan, Ayvalık İlçe Başkanımız Hakan Kayaalp ile inşaat alanında incelemelerde bulunduk. Yıl sonuna kadar hizmete girecek olan Cunda Köprümüz sayesinde denizimiz pırıl pırıl olacak”dedi.

baskan-ugur-cunda-koprusu-insaatini-inceledi-8885349_o

Uğur, Ayvalıkla ilgili planlarına dair şunları aktardı:

“Hedefimiz Ayvalık’ı dünya markası yapmak. İnşallah buraya kruvazör limanını kurmak istiyoruz. Cunda köprüsünün sağ ve soluna yat limanları yapmayı planlıyoruz. Tuzla bölgesinde de bir yat limanı projemiz var. Çevresi temiz, havası temiz, denizi temiz, suyu akan, körfezi tertemiz olan bir Ayvalık’ı vadediyoruz. Köprüyü de yaparken Ayvalıklılara sorduk nasıl istiyorsunuz diye. 12 bin Ayvalıklı oy kullandı. Yüzde 65’i taş köprü istediğini belirtti. Biz de projemizi ona göre yaptık. Bu yıl içinde de köprümüz hizmete girecek.”

Başkan Uğur beraberindekiler çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldılar ve çalışma sahasını gezdiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha