ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İÇİMİZDEKİ HAİNLER !

İÇİMİZDEKİ HAİNLER !
İÇİMİZDEKİ HAİNLER !
Bu Habere Oy Verin!

A Haber ekranlarında yayınlanan ‘Canan Barlas ve Gündem” programında FETÖ’den dolayı kayyum atanan ve sahiplerinin tutuklandığı Yavaşçalar’ın, eli kanlı terör örgütü PKK’ya mühimmat temin ettiği belgeleriyle açıklandı.

Sabah gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, Balıkesir’de mühimmat, Mardin Midyat’ta da gübre fabrikası olan Yavaşçalar’ın, Lübnan ve Mısır’a kağıt üzerinde ihraç ettiği silah ve mühimmatın Suriye’deki PYD ve PKK’ya ulaştırıldığı ve bu silah ve mühimmatla Türkiye’de iç savaş çıkartılmaya çalışıldığını belirtti. Milli İstihbarat raporlarında Yavaşçalar’ın ürettiği mühimmatın Suriye’ye gönderildiğiyle ilgili bilgilerin olduğuna dikkat çeken Şimşek, “ Yavaşçalar adlı bir fabrika. MİT Raporu’nda; mayıs 2015 yılı içerisinde detonik kord isimli 10-12 gram patlayıcı bulunan tırların Mardin üzerinden son alıcı Lübnan olarak gösteriliyor ama bu patlayıcılar Suriye’ye gönderiliyor. Ancak İstihbaratın yaptığı çalışmalar sonucunda; bu patlayıcılar PYD’nin eline dolayısıyla PKK’nın eline geçtiğini tespit ediyor. O patlayıcılar bir şekilde Türkiye’ye geliyor ve askerlerin şehit edilmesi, polislerin şehit edilmesi korucuların ve vatandaşların şehit edilmesi yönünde bir istihbarat raporu ortaya çıkıyor. Bunu yapmışlar. Mesela Hindistan’dan saniyelik fitiller getirmişler. 17 milyon kilometre infilaklı fitil, 7 milyon kilometre emniyetli fitil, 13 milyon elektrikli kapsül, 50 milyon adet adi kapsül, 3. 5 milyon kapsüle duyarlı emilisyon patlayıcılar partiler. FETÖ’yle irtibatlı bir şirket.  Bu kimse ayrıca Kimse yok mu Derneği’nin Balıkesir Şube Başkanı. Kendisi FETÖ operasyonunda gözaltına alındı ve tutuklandı. Bu firma ayrıca Afrika’daki yerel örgütlere de silah temin ediyor” 

 

“YURTDIŞINA GİDEN MÜHİMMAT TÜRKİYE’YE BOMBA OLARAK DÖNÜYOR”

FETÖ’den dolayı kayyum atanan Yavaşçalar’la ilgili ortaya çıkan bu gerçekler doğrultusunda FETÖ-PKK işbirliğinin tescillendiğini dile getiren Sabah gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, “  Bu firma yurtdışında tabela firmalarına mal götürüyor.  Giden ürünlerin alıcısı yok. Boş bir tabela şirketi. Giden bu ürünler sonra Türkiye’ye bomba olarak dönüyor. Bu silahların Suriye’den çıktıktan sonra nereye gittiği belirsiz. 1980 yılında sağcıya da aynı silahı mermiyi verenler, solcuya da aynı mermiyi verenler şimdi de aynısını yapıyor. Bu firmanın İsrail’le işbirliği yaptığı firmanın silahları PKK mağaralarından çıkıyor.  Balıkesir’de üretilen silahlar Suriye’ye ve bize dönüyor” 

 PAKETLERDE MISIR-LÜBNAN YAZIYOR AMA MÜHİMMAT PKK VE PYD’YE GİDİYOR

 Yavaşçalar’ın, Mardin’in Midyat ilçesindeki faaliyetlerine de dikkat çeken Şimşek, “ Bir gübre balyası çuvalı, bir sokağı patlatıyor. Büyük balyalar her biri sokağa havaya uçuracak kapasitede. PKK, Şemdili’de böyle bir balyayı patlatıyor ve 18 şehit veriyoruz. Türkiye’yi iç savaşa sürükleyebilecek malzemelerin çoğu bu şirket tarafından üretiliyor. Bütün Ortadoğu’nun silahı buradan gidiyor. Milli İstihbaratın bu raporundan sonra amonyum nitratın üretimi sınırlandı. Şu anda Yavaşçalar’a kayyum atandı. Bu firmanın ne kadar ve nereye ihracat yaptığı ortaya çıkartılırsa gerçek ortaya çıkacaktır. Paketlerin üzerinde Lübnan, Mısır yazsa da silahlar PYD-PKK ve Kandil’e gidiyor. Hiçbir firma sınır hattında fabrika kuramıyor da bu firma kuruyor.  Yavaşçalar’a ait alt firma. Ortakları arasında farklı kişiler görünüyor” dedi.

 TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEMEK İSTEDİLER

Programda FETÖ’cü bir firma olarak yansıttığı Yavaşçalar’ın, amacının Türkiye’yi iç savaşa sürüklemek olduğunu dile getiren Sabah gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, “ Balıkesir’de FETÖ’cü bir firmanın aktardığı düzeneklerle Türkiye bir iç savaşa sürüklenmiş. Bu firmayı kim kurdu. Son Şemdilli’de 5 ton amonyum nitrat kullanılmış. Bu firma 10 yıl önce açıldığında küçük bir firmaydı. Hızla büyümeye başladılar. Türkiye’de hiç müşterisi yok hep yurtdışına çalışıyor. Sahibi Kimse Yok Mu Derneği’nin Balıkesir şube başkanı. 17-25 Aralık’tan sonra gözaltına alınıyor ve FETÖ’cü hakim ve savcılar tarafından serbest bırakılıyor.  Sonra darbeden sonra yeniden operasyon yapılıyor. Valiye gidiyorum; şirketi soruyorum, bunlar yasal diyorlar. Emniyet müdürüne gidiyorum: bunlar yasal diyorlar. Yasal da bunlar FETÖ’den tutuklanmış. Siz bunlara nasıl üretim izni veriyorsunuz. Sahibi Arap biri gösteriyor. Yavaşçalar firması milyonlarca ton üretimi kime yapmış.  Özellikle barış sürecinde en büyük üretim olmuş” dedi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha