ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

O İLÇEMİZ TEKNOLOJİYİ KULLANACAK!

O İLÇEMİZ TEKNOLOJİYİ KULLANACAK!
O İLÇEMİZ TEKNOLOJİYİ KULLANACAK!
Bu Habere Oy Verin!

Güneş enerjisinden elektrik üretilmesi, ülkemizde son dönemlerde yaygın bir şekilde uygulanan projelerin başında geliyor.

Bandırma’da böyle bir proje yapılması için çalışmaları başlatan Belediye Başkanı Dursun Mirza, UEDAŞ Bursa Bölge müdürlüğüne yaptıkları başvuruya olumlu yanıt geldiğini belirtti. Başkan Mirza, Bir taraftan gelirlerimizi arttırmak için çalışırken, diğer taraftan da masraflarımızı azaltmak için projeler üretiyoruz. Güneş Enerji Santrali de bu doğrultuda hayata geçireceğimiz bir projedir. Bununla ilgili UEDAŞ Bursa Bölge Müdürlüğüne bir başvurumuz oldu. Oradan olumlu yanıt aldık. TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nden gelecek olumlu karar sonrasında Erikli Mahallesi’nde 330 parsele 1 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali kuracağız.” dedi.

Kendi Enerjimizi Üreteceğiz.

Güneş enerjisinden elektrik üretilmesiyle ilgili projenin ekonomik getirisinin belediyemize önemli ölçüde katkı sağlayacağını belirten Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Kendi elektriğimizi kendimiz üreten ve tasarrufunu sağlayan bu projeyi önemsiyoruz.  Yenilenebilir enerji ile yılda 660 bin liralık enerji bedeli ödeyen Belediyemiz, sistemin uygulamaya geçmesinin ardından yılda 550 bin lira tutarında enerji tasarrufu sağlayacaktır. Güneş enerji santrali 4 bin 400 adet panelden oluşacak. Çevreye duyarlı bir yatırımla da bu yönde örnek teşkil eden bir Belediye olacağız.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha