ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TAŞ EV’İN KİMİN İÇİN YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKTI !

TAŞ EV’İN KİMİN İÇİN YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKTI !
TAŞ EV’İN KİMİN İÇİN YAPILDIĞI ORTAYA ÇIKTI !
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye‘de ilk defa Balıkesir‘de kurulup hayata geçirilen Büyük Aile projesi ile Balıkesir genelinde Büyük Aile Gönüllülerinin yaptığı saha çalışmaları sonucu her ilçenin tarihi ve kültürel yapıları ile yöreye özgü özellikleri ortaya çıkıyor.

Büyük Aile Beyaz Masa uzman personeli tarafından Susurluk ilçesi Sultançayır Mahallesi’ne BüyükAile Gönüllüleri’ni proje hakkında bilinçlendirmek ve mahallelerinde bulunan tarihi, kültürel yapıları ve geleneksel yemekleri öğrenerek gün yüzüne çıkartmak için ziyaretler gerçekleştiriliyor. Susurluk yolu üzerinde birçok defa görülen ancak ne zaman ve ne amaçla yapıldığını kimsenin bilmediği Taş Ev BüyükAile Gönüllüleri aracılığıyla gün yüzüne çıktı.

ŞEHZADELERİN KONAKLAMASI İÇİN ÖZEL OLARAK İNŞA EDİLMİŞ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Büyük Aile projesi kahpasımnad Beyaz Masa uzman ekipleri tarafından sahada Büyük Aile Gönüllüleri ile birlikte yapılan ortak çalışmalarda ilginç tespitler de yapılıyor. Susurluk ilçesine bağlı Sultançayır Mahallesinde ikamet eden Büyük Aile Gönüllüsü Serkan Kaçar (70), buradaki Taş Evin Osmanlı döneminde bir yerden bir yere seyahat esnasında Şehzadelerin konaklaması için yapıldığını söyledi. Verdiği bilgilerle kamuoyunun çok da bilmediği bir konuyu gün yüzüne çıkaran Serkan Kaçar, ” Sultançayır şehzadeler şehri olan Manisa‘dan Osmanlı başkenti olan İstanbul yolu üzerinde bulunuyor. O yüzden eski zamanlardaki yolculukları sırasında Şehzadeler geçerken buradaki taş evde dinlenirlermiş. Osmanlı zamanından kalan tarihi bir yapı” dedi.
Büyük Aile ekiplerinin ortaya çıkardığı ecdat yadigarı Taş Ev geçmişe ışık tutuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha