ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ZOR GÜNLERDE SORUMLULUK ALDILAR

ZOR GÜNLERDE SORUMLULUK ALDILAR
ZOR GÜNLERDE SORUMLULUK ALDILAR
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesirspor’da Reha Erginer’den boşalan teknik direktörlük görevine Balıkesirli eski futbolcu Can Cangök getirildi. Tamamen yerli bir ekiple yola çıkan Can Cangök ile 1.5 yıllık sözleşme imzalandı.

Balıkesirspor’un yeni teknik sorumlusu Can Cangök imza sonrası yaptığı açıklamada Balıkesirspor’un içinde bulunduğu zor durumdan el birliği ile çıkarmak için geldiklerini söylerken başka Balıkesirspor olmadığını ve takımın kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade etti.

Can Cangök açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ekip olarak hiç birimizin birbirinden farkı yok. Ekip olarak hepimiz geçmiş yıllarda Balıkesirspor’a hizmet etmiş insanlarız. Balıkesirspor’u daha iyi yerlere taşımak için elimizden geleni yapacağız. Balıkesirspor hepimizin. Lütfen heba etmeyelim. Burada herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bugünlere çok zor gelindi. Lütfen Balıkesirspor’umuzun kıymetini iyi bilelim. Biz buraya gelirken koşulsuz geldik. Balıkesirspor olduktan sonra hiçbir şey önemli değil. Amaç sadece Balıkesirspor’u nasıl daha iyi yerlere taşırız , şehrimizin dinamiklerini nasıl harekete geçiririz. Tabi ki her kulüp 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle sıkıntılar yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Ama sadece dertli kulüp biz değiliz. Şehrin dinamikleri ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un destekleri ile bu sıkıntıların çözüleceğinden şüphem yok. Ama biraz önemli işlerimiz var. Bunları kısa sürede yapmalıyız. Sivasspor maçıyla göreve başlayacağız. 2-3 hafta sonra yaşayabileceğimiz durumları da kendi içimizde değerlendiriyoruz. Balıkesirspor’un maddi manevi desteğe ihtiyacı var. Bu kulübü alt liglere düşürmeyelim. Aksi taktirde bizleri çok zor günler bekler. Kulübün sıkıntılarını zaten yönetimimiz elinden geldiğince halletmeye çalışıyor.”

balkes

“CAN CANGÖK YÖNETİM KURULUMUZUN TERCİHİ”

Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi, Reha Erginer ayrıldıktan sonra birçok antrenörle görüşüldüğünü söylerken Can Cangök isminin yönetim kurulunun kararı olduğunu belirtti.

Balıkesirspor Başkanı Feyyaz Çiftçi açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Reha Erginer ayrıldıktan sonra biz teknik ekip arayışına girdik. Şu an yüzde yüz yerli bir teknik ekibimiz var. Bu karar yönetim kurulu olarak tercihimizdir. Türkiye liglerinde vitrinde olan 36 kulüpten birisiyiz. Gelmek isteyen bir çok hoca ve ekibi vardı. Sosyal medyada duyduğumuz şeyler var. Bu durum ekonomik olaylardan olan bir şey değil. Tamamen yönetim kurulumuzun kararıdır. Bu senenin bir mücadele yılı olduğunu düşünüyoruz. 15 Temmuz’un etkileri bizimler birlikte birçok kulüpte hissediliyor. Ümit vaadedici şeyler var. Sponsorluk ve reklam görüşmelerimiz var. İnşallah önümüzdeki günlerde birçok şeyi geçici olsa da çözeceğiz. Amatör ruhla çalışan bir yönetim kurulumuz var. Yerli hocalarımızla devam edeceğimiz için çok mutluyuz. Keşke bunu daha önce gerçekleştirebilseydik. Ben bundan sonrasının daha iyi olacağına inanıyorum. Bizim aşılamayacak problemlerimiz yok. Şehrin bütün dinamiklerini Balıkesirspor için harekete geçirmek gerekiyor. Futbolun giderleri çok yüksek bunları gerçekleştirmek için bunu yapmak şart. Kapı kapı gezerek sponsorlar bulmaya çalışıyoruz. Bulunduğumuz yer çok kıymetli. Süper lig gördük ama bu ligde gerçekten çok önemli.

Yönetim kurulu olarak kulübü bu şartlarda kaderine terk etmek gibi bir düşüncemiz kesinlikle yok sonuna kadar mücadele edeceğiz bunun için. Bu şartlar altında bizimle birlikte mücadele edeceğine inandığımız için can hocayla anlaştık. Balıkesirspor’un geleceğine yönelik hamleler yaptık. Balıkesirspor’lu hocaları Türk futboluna kazandırmamız gerekiyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha