ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ARAÇ SAYISI İLE TÜRKİYE’DE 4.SIRADA!

ARAÇ SAYISI İLE TÜRKİYE’DE 4.SIRADA!
ARAÇ SAYISI İLE TÜRKİYE’DE 4.SIRADA!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir “govalak”lığı elden bırakmıyor! Geçen yıla oranla Balıkesir’deki araç sayısında %5.4 artış oldu. Türkiye genelinde ise traktör sayısında dördüncü il oldu. Araç değiştirme sayısındaki artış ise bir başka irdelenmesi gereken konu olarak ön plana çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Balıkesir Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Eylül ayı itibariyle Balıkesir ve Çanakkale’de trafiğe kayıtlı 641 bin 594 motorlu taşıt bulunuyor.

TÜİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, trafiğe kayıtlı araç sayısı Balıkesir’de bir önceki yılın Eylül ayına göre yüzde 5,4, Çanakkale’de ise 0,5 oranında arttı. Her iki ilde toplam 641 bin 594 aracın trafiğe kayıtlı olduğu ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizde, Eylül ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 20 milyon 801 bin 620 taşıtın yüzde 53,4’ünü otomobil, yüzde 6,3’ünü kamyonet, yüzde 14,4’ünü motosiklet, yüzde 8,4’ünü traktör, yüzde 3,9’unu kamyon, yüzde 2,2’sini minibüs, yüzde 1,1’ini otobüs, yüzde 0,2′ sini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturmuştur. Balıkesir’de Eylül ayında trafiğe kayıtlı araç sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,4, Çanakkale’de ise 6,5 oranında artmıştır. Eylül ayı sonu itibarıyla Balıkesir’de trafiğe kayıtlı toplam 434 bin 918, Çanakkale’de ise 206 bin 676 taşıt bulunmaktadır. Balıkesir, traktör sayısında iller arasında 4. sırada yer almaktadır. Ayrıca Balıkesir’de 8 bin 204, Çanakkale’de 3 bin 683 adet taşıt el değiştirmiştir.”

tv100. c

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha