ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“BAKANLIK OLARAK ÜZERİMİZE ALIYORUZ”

“BAKANLIK OLARAK ÜZERİMİZE ALIYORUZ”
“BAKANLIK OLARAK ÜZERİMİZE ALIYORUZ”
Bu Habere Oy Verin!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü bir dizi açılış ve temaslarda bulunmak üzere önceki gün Balıkesir’e geldi.

Balıkesir’de AK Parti il binasında teşkilat üyeleri ile buluşan Bakan Özlü, sanayinin önde gelen gruplarından biriyle Balıkesir’de özel endüstri bölgesi kurulması için yeni bir model geliştirmeye çalıştıklarını söyleyerek, Balıkesirlilere bir müjde verdi.

Özlü , ‘Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Balıkesir’de özel bir teknoloji geliştirme bölgesi oluşturarak Teknopark projesinin hayata geçmesini destekleyeceğiz.

Maddi, manevi ve her türlü desteğimizi sağlayacağız. Uluslararası liman ve liman arkasında ileri teknolojiye haz sanayi kuruluşları olacak. Bunun dünyada örnekleri var. Bunlar 15-20 milyar dolardan 60 milyar dolara kadar ekonomiye fayda sağlayan uluslararası ölçekte endüstri bölgeleri. Çünkü Balıkesir’in denizi ve limanı olması ve özellikle Marmara Denizi’ne bakan bir cephesi olması büyük bir önem arz ediyor. Dolayısıyla endüstri bölgesi kurulması çalışması faaliyetlerini Bakanlık olarak üzerimize alıyoruz.’ diye konuştu.

Bakan Özlü, Balıkesir’e kurulması planlanan özel endüstri bölgesi için çalışmalara hız kazandıracağını söyleyerek, Hükümet ve Büyükşehirin izlediği yatırım politikalarının sonucunda birbiri ardına tamamlanan mega projeler ile kentin aydınlık bir geleceğe hazırlandığını belirtti.

14915193_1150309438387133_5888214895277598490_n

‘ BALIKESİR’İN GELECEĞİ ÇOK PARLAK ‘

Özlü, ‘Bakanlığımız olarak daha önce, Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin, Sanayi ve Ticaret Odalarının katılımı ve Balıkesir Valiliği’nin destekleri ile başlayan çalışmaların koordine edilmesi ve yürütülmesini üstümüze alıyoruz. Bugüne kadar yapılan çalışmaları gözden geçireceğiz. Biz bu projeyi nasıl hayata geçireceğimiz konusundaki çalışmaları hızlandıracağız. Biliyorsunuz AK Parti tek başına iktidarda, bu da bizim için büyük bir kolaylık. Balıkesir’e böyle bir endüstri bölgesinin kurulması için gerekirse kanun çıkarırız. Kanunlar üzerinde düzenleme yaparız. Ben Balıkesir’in geleceğinin çok aydınlık ve parlak olduğunu ifade etmeliyim.’diye konuştu.

Böylece Balıkesir’deki yerel güçlerle başlayan Teknopark süreci Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın dokunuşları ile hızla ilerleyecek.

Projenin tamamlanması ile Balıkesir’in küresel rekabet edilebilirlik düzeyi,bilgi ve teknolojik gelişmeler ile doğru orantılı bir şekilde artacak.

Ekonominin öne çıkan faaliyetlerinden biri olan Teknopark ile istihdam, girişimcilik , rekabet gibi bir çok alanda Balıkesir tüm dünyaya örnek bir şehir olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha