ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Profesörler İstanbul’da Buluştu

Dünyaca Ünlü Profesörler İstanbul’da Buluştu
Dünyaca Ünlü Profesörler İstanbul’da Buluştu
Bu Habere Oy Verin!

Başkan Prof. Mehmet Aşık sahnede şarkı söyledi. Yakın dostu Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir program boyunca yalnız bırakmadı.

Başkanlığını Balıkesirli Ortopedi ve travmatoloji Profesörü Mehmet Aşık’ın yaptığı Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği (TUSYAD) tarafından düzenlenen ve uluslararası kongre olma özelliği taşıyan Türk Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Kongresi 22 – 26 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.

tusyad-baskani-prof-dr-mehmet-asik

İstanbul Wyndham Grand Levent Otel’de gerçekleşen Türk Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Kongresi’nde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen  profesörleri bir araya geldi.

Artroskopi ve Artroskopik cerrahi ile birlikte diz cerrahisi ile her türlü spor yaralanmasının önlenmesi ve tedavisi alanında çalışmalar  yapan TUSYAD (Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği) tarafından düzenlenen konferansta,  yerli yabancı 800’den fazla katılımcı yer aldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan TUSYAD Başkanı Prof.Dr.Mehmet Aşık, dünyada artroskopik cerrahi ve özellikle de kıkırdak, kalça, diz, ön çapraz bağ, omuz, el – ayak bilek cerrahisi ve menisküs cerrahisi alanında  uygulanan yeni tedavi yöntem ve gelişmelerin, konferansta  uygulamalı olarak anlatıldığını söyledi.

Türkiye’de ilk kalça artroskopisi ameliyatını gerçekleştiren Prof.Dr. Mehmet Aşık sözlerine şöyle devam etti; “Kalça ekleminde bugüne kadar açık ameliyatlarla gerçekleştirilen birçok hastalığın tedavisi, artık endoskopik yöntemlerle (2 veya 3 delikten gerçekleştirilen kapalı ameliyat) kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yöntemle hastaların hastanede kalış süresi 1 gün gibi kısa süreye indirilmiş olup, iyileşme dönemi de çok rahat ve hızlı geçmektedir.Eski yöntemlerle uygulanan, klasik cerrahi müdahaleler yerine Türkiye’de, son dönemde artroskopik cerrahide %90 oranında artış görülmektedir”

Artroskopik cerrahi işlemlerde, Türkiye’nin  dünyanın önde gelen merkezlerinden biri olduğunu belirten Prof. Dr. Mehmet Aşık, artık ABD’de yapılan tüm müdahalelerin Türkiye’de de yapılabildiğini sözlerine ekledi.

Konferansın önemli konuları arasında yer alan; ön çapraz bağ tekniklerindeki gelişmeler, omuz cerrahisinde son yöntemler, kemik blok cerrahisi, menisküs cerrahisi, kıkırdak tamirinde güncel teknikler ve gelecek perspektif ile ortopedide kök hücre uygulamaları  hakkında  son gelişmeler de katılımcılarla paylaşıldı.

tusyad

23 Kasım akşamı Muhsin Ertuğrul sahnesinde konuklara verilen kokteyl’in ardından Colours of Turkey grubunun sunduğu muhteşem gösteri izleyenleri büyüledi. Eşsiz doğal ve kültürel zenginlikleri yaşatan dinlerin,medeniyetlerin temellerine indiren dünyanın sayılı gösteri grupları arasında yer alan gurubun gösterileri sonunda TUSYAD Başkanı Mehmet Aşık davetlilere türkü seslendirdi.  Gecede Prof. Mehmet Aşık’ın yakın dostu Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir katılımı ile eski dostuna program boyunca destek verdi.

TUSYAD’IN 29’uncu yılında 13’üncü kez gerçekleşen kongreye Fatih Belediyesi destek verdi. TUSYAD Başkanı Prof. Dr. Mehmet Aşık, desteklerinden dolayı Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür plaketi verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha