ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HER MEVSİM KENDİNİZİ BULABİLECEĞİNİZ YER!

HER MEVSİM KENDİNİZİ BULABİLECEĞİNİZ YER!
HER MEVSİM KENDİNİZİ BULABİLECEĞİNİZ YER!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir ili sınırları kalan ve oksijen zenginliğiyle dünyanın nadir bölgeleri arasında yer alan, her mevsim farklı güzelliklere bürünen yer sonbaharda sarı,kırmızı,pembe, yeşil ve diğer renklerle doğal tablolar sunuyor.

Kazdağları, ağaçlarından dökülen altın rengi yaprakları ve berrak suları ile sonbaharda da ziyaretçilerini farklı bir dünyaya götürüyor. Sonbaharda yeşil,kırmızı ve sarının çeşitli tonlarına bürünen Kazdağları, şehrin gürültüsü ve stresinden uzakta kafa dinlemek isteyenlerin yanı sıra fotograf ve doğa tutkunlarının da uğrak yeri oluyor. Kazdağları’ndaki kartpostları aratmayacak manzara, fotoğraf tutkunları için doğal bir fon oluşturuyor. 29’u sadece bölgeye özgü endemik tür, 77’si ise sadece Türkiye’de bulunan 101 familyaya ait 800 civarında bitki taksonunun tespit edildiği Kazdağları’ndaki ağaçlardan pınarlara dökülen yapraklar, görsel bir şölen sunuyor.

Türkiyenin değişik yerlerinden bu doğa harikasını görmek için insanlar bölgeye geliyor. Doğanın insanlara sunduğu bu güzelliklerin kendilerine huzur verdiğini söyleyen ziyaretçiler yöreyi mutlaka herkesin görmesi gerektiğini söylediler. Temiz havanın, görsel güzelliklerin ve tarihi yerlerle iç içe olması kazdağlarının kendilerini cezbettiğini belirttiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha