ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HİZMET BAHANE, MUHTARLAR ŞAHANE!

HİZMET BAHANE, MUHTARLAR ŞAHANE!
HİZMET BAHANE, MUHTARLAR ŞAHANE!
Bu Habere Oy Verin!

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında fiziksel aktivite bilincinin geliştirilmesi ve farkındalığın arttırılması ile toplumun hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi amacı ile muhtarlara bisiklet dağıttı.

muhtarlara_80_bisiklet

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat”ı teşvik etmek için bisikletlerin vatandaşımızın hizmetine ve amacına uygun kullanılması büyük önem arz etmektedir. Bu bilinçle tüm muhtarlarımızı ve halkımızı bisikletleri kullanmaya davet ediyor, sağlıklı yaşamlar diliyorum.” dedi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu tarafından takdim edilen bisikletlerini alan Muhtarlar ise “Belediye Başkanımızın başlattığı bu proje “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında sağlıklı bir yaşam projesi içinde atılan son derece önemli bir adımdır. Bizler de mahallelerimizde bu proje’nin yaygınlaşmasını vatandaşlarımıza anlatarak katkılarda bulunarak kampanyaya desteklerimizi devam ettireceğiz” dedi.

bigadic_kirsal_mahalle_yollari

Diğer yandan Bigadiç’in kırsal mahallelerinde 3 yıldır yapılması gereken işlere duyarsız kalması önümüzdeki seçimde Belediye Başkanı Avcu’nun işinin zor olduğunu gösteriyor. Balıkesir Belediyeleri  içinde proje üreten,uygulamaya koyan ve sorunlara eğilen Belediye konumunda son sıralarda yer alan Bigadiç  Belediyesi özellikle kırsal mahallelerden tepki görmeye devam ediyor. Bigadiç halkı İsmail Avcu’dan yol, istihdam, ve altyapı sorunlarının giderilmesi için çalışmalar yapmasını bekliyor.  Sık Sık Muhtarlara yönelik çalışmalarla ön plana çıkan Bigadiç Belediyesinin bu durumu mahallelerde “Başkan Avcu Muhtarları memnun ederek sorunların üstünü örtüyor” yorumlarına yol açıyor.

 

 

Özellikle Esenli mahallesinde ikamet eden vatandaşlar 3 yıl önce göreve gelen Belediye Başkanının mahallelerinde kayda değer bir çalışma yapmadığını alt yapı, kanalizasyonların mahallede tehlike saçtığını belirttiler. Defalarca ilgililere taleplerini ilettiklerini hatta Büyükşehir Başkanı A.Edip Uğur’un bizzat talimat verdiğini  ama buna rağmen hiçbir gelişme olmadığını belirttiler.

bigadic_yolu_olumcul_hata

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha