ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ÖYKÜ OSGB’DEN BALIKESİR’DE BİR İLK!

ÖYKÜ OSGB’DEN BALIKESİR’DE BİR İLK!
ÖYKÜ OSGB’DEN BALIKESİR’DE BİR İLK!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de 2013 yılında 30 yılı aşkın iş tecrübesine sahip çalışanlarıyla iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyetlerine başlayan Öykü Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Balıkesir’de ve bölgede ilk kez gezici sağlık araçlarına Sağlık Bakanlığı’ndan çalışma ruhsatları alarak hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Sağlık Bakanlığının 2016 yılında Gezici İSG Araçları hakkında yayınladığı genelgeye göre OSGB firmaları gezici araçlarla sağlık taraması hizmet vermek için iki araç ile bu hizmetleri vermek ve bakanlıktan çalışma ruhsatı almak zorundalar. Bu araçlardan birinde PA Akciğer Grafileri çekilirken diğer araçta işitme tarama testi, solunum fonksiyon testi ve numune alma işlemleri yapılabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Öykü OSGB Genel Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Şahin ECE; “Öykü OSGB olarak 2013 den beri sürdürdüğümüz ve “Önce Kalite” prensibi ve “Önce İş Güvenliği ” sloganı ile verdiğimiz hizmetlere Sağlık Bakanlığının onayı ile ruhsatlandırdığımız gezici isg araçlarını da eklemiş bulunuyoruz. Böylece işverenler çalışanlarının sağlık taramalarını işyerlerinde iş gücü kaybını en aza indirerek yaptırırken, ruhsatlı araçlarımızı tercih edip olası cezalardan kurtulmuş olacaklardır. ”  dedi. Modern araçların sadece Balıkesire değil Çanakkkale,Manisa,İzmir gibi illere de hizmet vereceğini belirten Şahin “Gelişen Balıkesir’e özel şirketler olarak katkılarımızdevam edecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha