ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“EN İYİ YATIRIM GAYRİMENKUL”

“EN İYİ YATIRIM GAYRİMENKUL”
“EN İYİ YATIRIM GAYRİMENKUL”
Bu Habere Oy Verin!

Dünya üzerinde gerçekleşen sermaye akışının, Türkiye’nin lokomotif sektörlerinin başında gelen “emlak” sektörüne nasıl etki edeceğinin ele alındığı “Balıkesir Emlak ve Gayrimenkul Zirvesi” Karesi AVM’de gerçekleşti.

Balıkesir iş dünyası ve inşaat sektörünün temsilcilerinin katıldığı organizasyona Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı, İnşaat Mühendisleri Odası Balıkesir Şube Başkanı Gürkan Özcan olmak üzere çok sayıda bürokrat ile sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılırken zirvenin gündem oturumundaki konuşmacıları ise İstanbul Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Nizameddin Aşa, Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi, İzmir Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Mesut Güleroğlu ve Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu oldu.

Emlak Zirvesi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in değeri ve artan talepler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada; “Önceden İstanbul için taşı toprağı altın denirdi. Ancak geçen yıllar içerisinde Türkiye’de birçok şehir değerini arttırmayı başardı. Bu şehirlerin başında da Balıkesir geliyor. Yaptığımız çalışmalar ve projeler ile kentimizin değerini arttırmayı başardık. Bugün düzenlenen emlak zirvesi de kentimizin gösterdiği yükselişin bir göstergesidir” dedi.

Emlak Zirvesi’nin ana konuşmacısı olarak “Yeni dünya düzeninde para ve gayrimenkul ilişkisi” hakkında önemli açıklamalarda bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Kurtoğlu, Avrupa’da devam ekonomik krizin Türkiye’yi de etkilediğini ve 2017 yılının zor bir yıl olabileceğinin altını çizdi. Kurtoğlu, “Dolar üzerinden yapılan ekonomik baskılar her geçen arttırmaktadır. Bu yüzden de bizler bu oyunlara yenik düşmemek için her zamankinden daha çok çalışmalıyız. Türkiye, geçmişten bugüne kadar gelen topraklarında söz sahibi olmuş yegane bir ülkedir. Bizi biz yapan en önemli değerimizde bu birliktelik duygumuzdur. Ekonomik olarak dalgalanmaların yaşandığı bir ortamda en güvenli iki yatırım aracı altın ve gayrimenkuldur” dedi.

Son dönemlerde artan konut stoku nedeniyle fiyatlarda düşme olacağını dile getiren İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, fiyatların düşmesi ile 2017 yılında emlak piyasalarında yeni bir hareketlenme olabileceğini söyledi. Aşa, “Özellikle lüks konut projelerinin talep etmiş olduğu yüksek fiyatlar konut alıcılarını zor durumda bıraktı. Haliyle bu durumda satışlarda beklenen patlamayı yapamadı. Tahminim odur ki fiyatlar daha düşecek ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için yeni bir fırsat doğmuş olacaktır.

Balıkesir ve Bursa arasındaki yakınlığın her geçen gün azaldığını söyleyen Bursa Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi, özellikle arazi yatırımcılarının gözde şehirlerinin başında Bursa ve Balıkesir geldiğini belirtti. Özellikle ulaşım alanında yapılan yatırımlar nedeniyle Balıkesir’in yeni bir döneme girdiğini söyleyen Çelebi; “Balıkesir, Marmara’nın en çok dikkat çeken kentlerinin başında geliyor. Bu özelliği ile de birçok yatırımcının güven duyduğu bir kent olmaya başladı. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Balıkesir’in Bursa-Çanakkale ve İzmir üçgeni arasında yer alması da mevcutta olan değerin artmasına neden oluyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha