ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İSTANBUL’DA BİR BAŞARILI EĞİTİM İDARECİSİ

İSTANBUL’DA BİR BAŞARILI EĞİTİM İDARECİSİ
İSTANBUL’DA BİR BAŞARILI EĞİTİM İDARECİSİ
Bu Habere Oy Verin!

1982 yılında Balıkesir’in Bigadiç İlçesinde tarım ile geçimini sağlayan ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte doğup büyüdüğü, çocukluğunun geçtiği Dedeçınar Köyü’nde ilkokul eğitimini tamamladı.

1982 yılında Balıkesir’in Bigadiç İlçesinde tarım ile geçimini sağlayan ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte doğup büyüdüğü, çocukluğunun geçtiği Dedeçınar Köyü’nde ilkokul eğitimini tamamladı. Öğrencilik yıllarında ailesine ve çevresine örnek bir evlat olmak amacıyla hareket ediyor ve bir yandan tarım işi ile uğraşan çiftçi babasına yardım ediyordu.

Ortaokul hayatında azimli ve kararlı çalışmaları, Balıkesir’den eğitime uzanan kapısı için bir geçiş dönemi oldu. Zaman onun kararları ve hedefleri ile şekillenmeye başlamıştı. 1999 Yılında Balıkesir İmam Hatip Lisesi’ni ortaokulda olduğu gibi derece ile bitirmenin gururunu yaşıyordu.  Mesafeler nedeniyle şehir merkezinde yurtlarda kalarak ailesinden uzaklaşmıştı. Zamanın koşulları nedeniyle, mücadele veren ve onu okutmak için elinden her türlü çabayı sarf eden ailesi için gurur kaynağı olmak adına çoktan kararını vermişti.  Ailesi zor koşullarda okuturken, çok başarılı geçen ortaokul ve lise eğitiminin ardından 1999 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. 2003 yılında fakülteden mezun oldu ve Balıkesir’de başlayan yaşam mücadelesi önce Ankara’ya, ardından da İstanbul’a uzandı.

Artık hayallerinin mesleğine ve hedefine kavuşmuştu. 2003 yılında meslek hayatına, o dönemin sınırları içerisinde yer alan Kadıköy Cemile Besler İlköğretim Okulu’nda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni kadrosuyla atanarak, öğretmenlik hayatına merhaba dedi.

Doğruluk, dürüstlük, sadakat, samimiyet ve sevgi ile kendisinin hedefi olan öğretmenlik hayatında öğrencilerine, öğretmen arkadaşlarına ve velilerine karşı daima erdemli bir çizgide ilerledi. 4 yıl boyunca başarılı ve azimli bir şekilde sürdürdüğü din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği görevinden sonra Kadıköy Turhan – Mediha Tansel İlköğretim  Okulu’na müdür yardımcısı olarak atandı ve bir yandan akademik çalışmalarını sürdürdü.  2007 yılında müdür yardımcılığı görevini sürdürürken vatani görev için gittiği Gaziantep’te öğretmen asker rütbesiyle görevini başarıyla tamamladı.

Askerlik sonrası, görevinin başında, inovasyona dayalı modeller geliştirdi. Akademik çalışmaların yanı sıra topluma yönelik çalışmalar içerisinde yer aldı. Kadıköy Turhan Mediha Tansel İlköğretim Okulu ve Üsküdar Atatürk İlköğretim Okulu’nda müdür yardımcılığı görevlerini başarıyla sürdürdü. 2013 yılı itibarıyla İstanbul Erenköy İlkokulu’na okul müdürü olarak atandı.

Sayın Yörük, öğretmen ve idareciliğinin yanı sıra ülkemizi değişik projelerle de temsil etti. 2011 yılında Makedonya’nın Üsküp şehrinde kardeş okul projesi kapsamında ülkemizin kültürünü tanıtmak için öğrencileriyle birlikte etkinliklerde bulundu.  2013 ve 2015 yıllarında Fransa’nın Paris ve Caen şehirlerinde yaşayan Türk vatandaşlarının düzenlediği 23 Nisan etkinliklerinde ülkemizi öğrencileri ile beraber 2 kez temsil etti.

Sayın Yörük, akademik ve mesleki kariyerinde başarılarla dolu eğitimci olmanın yanı sıra toplumun en önemli sivil toplum kuruluşlarında aktif üye olarak, ülkesine ve milletine hizmet noktasında önemli çalışmaların içerisinde yer aldı. Balıkesir’de doğup büyüyen memleketine olan hasretini gidermek adına Balıkesir’e ve Balıkesirli olan herkese bilgi ve imkanları doğrultusunda maddi ve manevi destek olmaya çalışıyor.

Ayrıca 2015 Temmuz ayında da Barselona’da ülkemizi başarıyla temsil etti, yine 2015 yılında Bükreş kardeş okul projesi kapsamında ülkemizin kültürünü ve eğitim sistemimizi tanıtmak için çalışmalarda bulundu.Mevcut görevleriyle yetinmeyen Sayın Yörük, lisans öğreniminden sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Çoklu Zeka Kuramı” alanında ve Gazikent Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde “Eğitim Denetimi ve Yönetimi” alanında master yaptı, Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden de mezun oldu.

Sayın Yörük, akademik ve mesleki kariyerinde başarılarla dolu eğitimci olmanın yanı sıra toplumun en önemli sivil toplum kuruluşlarında aktif üye olarak, ülkesine ve milletine hizmet noktasında önemli çalışmaların içerisinde yer aldı.

Balıkesir’de doğup ve büyüyen memleketine olan hasretini gidermek adına Balıkesir’e ve Balıkesirli olan herkese bilgi ve imkanları doğrultusunda maddi ve manevi destek olmaya çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu “FATİH”, “Eğitim’de İyi Örnekler”, “Beyaz Bayrak” gibi projelerde başarılı görevler alan eğitimci İsmail Yörük, Balıkesir’den yetişen yüzlerce örnek kişilerimizden sadece birisi olarak kendini eğitime, insanımıza hizmet etmeye adamış ve bu hizmetleriyle, mütevazı  kişiliği ile imkanları dahilinde Balıkesir’imize geldikçe gördüğü eksiklik ve yanlışlıkların çözümü için mücadele ederek takdirleri üzerine toplamış olan Sayın Yörük, halen İstanbul Erenköy İlkokulu, okul müdürü olarak görevini başarı ile sürdürmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha