ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KUZEY EGE  YATIRIMCILARIN EN GÖZDE BÖLGESİ

KUZEY EGE  YATIRIMCILARIN EN GÖZDE BÖLGESİ
KUZEY EGE  YATIRIMCILARIN EN GÖZDE BÖLGESİ
Bu Habere Oy Verin!

 

Büyükşehir olması ve projelerin bir bir uygulamaya geçmesiyle yatırımcıların gözdesi durumuna gelen Balıkesir’de konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 23.9 artış gösterdi. Komşu il Çanakkale de açıklanan köprü projesi ile yükselen değer konumuna gelmesi dikkatleri çekti.

Türkiye genelinde konut satışları 2016 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 artarak 132 bin 655 oldu. Balıkesir’de bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23,9 oranında artış ile 2 bin 653 konut satılırken, Çanakkale’de yüzde 42,5 artış ile bin 382 konut satışı gerçekleşti. Balıkesir’ deki toplam konut satışları içindeki ikinci el satışların payı yüzde 61,8 ile bin 640 konut olurken, ilk satışların payı ise yüzde 38,2 ile bin 13 konut oldu. Çanakkale’ deki toplam konut satışları içindeki ikinci el satışların payı yüzde 43,3 ile 598 konut olup ilk satışların payı ise yüzde 56,7 ile 784 konut oldu.

Balıkesir ve Çanakkale bölgesini kapsayan kuzey ege bölgesine yatırımcıların büyük ilgisinin sürdüğü ve gerek sanayi gerekse arsa-konut taleplerinin büyük olduğu biliniyor. Tüm Büyükşehirlere ve ticaret merkezlerine olan stratejik konumu  bu taleplerde etkili oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha